Odkrywali ślady historii i piękno Polski w ramach projektu „Poznaj Polskę”

18 październik, 2022

W dniach od 10.10.2022 do 12.10.2022r. odbyła się wycieczka szkolna Zespołu Szkół Nr 5 w Ełku na której byli uczniowie klas 1-4 do Krakowa, Zakopanego i Energylandii.

W pierwszej kolejności harmonogram wyjazdu przewidywał wizytę w Energylandii. Mnóstwo atrakcji podnoszących poziom adrenaliny zaciekawił każdego uczestnika naszej wyprawy.  Na koniec udanego dnia ruszyliśmy w stronę Zakopanego a dokładnie do urokliwej i spokojnej miejscowości Małe Ciche leżącej przy granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Obiadokolacja, zakwaterowanie, rekonesans pobliskiego terenu i zasłużony odpoczynek.

Następny dzień poświęciliśmy na zwiedzanie  Zakopanego.  Muzeum Karola Szymanowskiego, Willę Czerwony Dwór w którym mieszkał kiedyś Juliusz Słowacki oraz  Muzeum Stylu Zakopiańskiego, Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego a na koniec oczywiście  Krupówki.

Ostatni dzień naszej wyprawy to zwiedzanie Krakowa – historyczny zespół miasta, Zamek Królewski na Wawelu –  Państwowe Zbiory Sztuki oraz Muzeum Narodowe w Krakowie – Sukiennice. Po intensywnym i wyczerpującym zwiedzaniu wyruszyliśmy do domu.

Myślę że wszyscy uczestnicy wycieczki wspominają ją bardzo dobrze. Pogoda przeważnie była idealna na zwiedzanie tak ciekawych i pięknych miejsc oby więcej tak wspaniałych wycieczek!

Marcin Dawidowski, nauczyciel Zespołu Szkół nr 5 w Ełku

Wycieczka współfinansowana była ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki z programu „Poznaj Polskę”