Wolontariat


Jeśli lubisz angażować się w różne inicjatywy, masz gorące serce,
jesteś gotowy do pracy i pomocy innym
– dołącz do nas!


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zs nr 5 w Ełku

Szkolny koordynator wolontariatu: p. Joanna Malinowska
Przewodniczący wolontariatu: Amelia Wiśniewska 4LP
Zastępca
– Karol Drzazgowski 4LP

Wolontariusze:

Wiktoria Mierzejewska 5RP, Julia Zakrzewska 5RP, Martyna Jędrych 5RP, Malwina Cwalińska 4LP, Aleksandra Wińska 4LP, Fejfer Michał 4LP, Kamil Zalewski 4LP, Aleksandra Skowrońska 4LP, Marczykowska Weronika 4EP, Anita Urbanowicz 4LP, Witkowska Julia 3L2, Michał Trzeciakowski 3L2, Krysińska Oliwia 3E, Patrycja Mrówka 3E, Wiktoria Siocha 3E, Gołębiewska Zuzanna 3E, Klaudia Dembińska 3E, Kukla Angelika 4EP, Natalia Kondratowicz 4EP, Lipińska Julita 4EP, Julita Łukowska 2R, Amelia Malinowska 2R, Aniela Jaroszewska 2R, Emilia Imierska 2R, Bartosz Jarmoszko 2R, Anna Barszczewska 2E, Tomasz Kisłowski 2E, Oliwia Chodnicka 1R1, Banach Filip 1R1, Brozozwska Laura 1R1, Budnik Simone 1R1, Budzińska Amelia 1R1, Mikhida Viktoria 1R1, Pawłowska Martyna 1R1, Pettinotti Gulia 1R1, Salomon Maja 1R1, Tarasova Kateryna 1R1

 


Wolontariusze z wizytą na cmentarzu 2022r.


 


Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu na konferencji w MODN


 


Sprzątanie świata 2022r.

19 września 2022r. wzięliśmy udział w 29. akcji Sprzątania Świata pod tegorocznym hasłem: „Wszystkie Śmieci Nasze Są”. Organizatorzy, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Nadleśnictwo Ełk, zaopatrzyli wolontariuszy w niezbędny sprzęt – worki i rękawiczki ochronne, a po pracy zaprosili na ognisko.

 


Ognisko integracyjne

W piątek 8 kwietnia 2022r. odbyło się integracyjne ognisko Samorządu Uczniowskiego oraz członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. Imprezę zorganizowały opiekunki p. Joanna Malinowska oraz p. Agnieszka Adasiewicz w celu podziękowania uczniom za ich całoroczną aktywność i zaangażowanie w różnego rodzaju akcje, a także by pozwolić uczniom należącym do różnych klas lepiej się poznać i jeszcze silniej zintegrować.


„Tak. Pomagam!” Wolontariusze zbierają żywność 03-04 12 2021

W pierwszy weekend grudnia bierzemy udział w zbiórce żywności dla osób potrzebujących z naszego regionu. Akcję koordynuje Caritas. Nasi wolontariusze zbierali żywność w Biedronce przy dworcu oraz w Lidlu na ul. Dziękujemy wszystkim za włączanie się w akcję!


Wizyta na cmentarzu 10 czerwca 2021

Ze względu na stan epidemii tradycyjne odwiedzanie grobów osób związanych ze szkołą zostało przesunięte z listopada na czerwiec. Przy pięknej pogodzie zanieśliśmy znicze opatrzone logiem naszej szkoły.


Wekend Cudów ze Szlachetną Paczką 11-13 grudnia 2021

Szkolni wolontariusze wsparli Szlachetną Paczkę. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestniczyliśmy w akcji w bardzo okrojonym składzie, ale z tym większą satysfakcją. Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Opiera się na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Wolontariusze szukają Rodzin dotkniętych przez los i pracują z nimi oraz współpracują z Darczyńcami przygotowującymi dedykowaną pomoc. W rejonie ełckim wsparto 61 Rodzin. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w działaniu finałowym, tym najprzyjemniejszym czyli w przekazaniu paczek Rodzinom.

Szkolny wolontariat reprezentowali: Julia Zakrzewska, Damian Kuszyński i Kacper Huszcza wraz z opiekunem p. Joanną Malinowską


„Młodzi dla Szymona”

05 lutego 2020r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu gościli w studiach Radia5 oraz Bayer FM, gdzie wspólnie z przedstawicielami ESK oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej zapraszali na koncert charytatywny na rzecz Szymona Kalinowskiego do Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Miłości Bożej w Ełku przy ul.Słowackiego w piątek 7 lutego g.17.00
https://radio5.com.pl/goscie/koncert-dla-szymona/


18 grudnia odwiedziła nas w szkole dziennikarka Radia Bayer FM. Do obejrzenia i odsłuchania tutaj:

https://bayerfm.eu/zs5-w-klubie-szkol-unicef/#more


Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszko

25 listopada szkolni wolontariusze mieli okazję uczestniczyć w koncercie z okazji 200 urodzin artysty, który zorganizował Zespół szkół muzycznych w Ełku. Uczniowie pomogli zorganizować salę oraz ze słodką przyjemnością pokroili tort..


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się także nasza szkoła. Wolontariusze przygotowali prezentację multimedialną informującą o działalności Unicefu i prawach dziecka, z którą w ciągu kilku dni zapoznali ponad 20 klas, a więc około 600 osób!
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych podczas Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Nasi uczniowie, a także nauczyciele, zaangażowali się w akcję #GoBlue i dwudziestego listopada wielu z nich wybrało ubrania właśnie w kolorze niebieskim, aby zamanifestować swoje poparcie dla działań Unicefu.


Wizyta wolontariatu i SU na Cmentarzu Komunalnym – listopad 2019

Przedstawiciele szkolnego samorządu uczniowskiego oraz wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Adasiewicz, Anitą Cybulko, Joanną Malinowską i Anną Strzałą wyruszyli na Cmentarz Komunalny w Ełku, aby odwiedzić groby osób związanych z naszą szkołą. Zgodnie ze szkolną tradycją zanieśliśmy znicze ofiarowane od wszystkich klas. Przewodnikiem po cmentarzu była Patrycja Ksepko wspierana wiedzą pani Anni Strzały. Odwiedziliśmy groby byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów, a także zapaliliśmy znicz przy pomniku upamiętniającym Bohaterów walczących o Polskę Dowódców i Żołnierzy Armii Krajowej Okręgów Wileńskiego i Nowogródzkiego oraz odmówiliśmy modlitwę za Ofiary zbrodni w Ponarach. Jak przystało na wolontariuszy, nie zapomnieliśmy też zostawić kilku zniczy na grobach opuszczonych.

następna
Skip to content