Wolontariat


Jeśli lubisz angażować się w różne inicjatywy, masz gorące serce,
jesteś gotowy do pracy i pomocy innym
– dołącz do nas!


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zs nr 5 w Ełku

Szkolny koordynator wolontariatu: p. Joanna Malinowska
Przewodniczący wolontariatu: Amelia Wiśniewska 3LP
Zastępca
– Karol Drzazgowski 3LP

Wolontariusze:

Julita Uścio 4E, Ewelina Kapla 4E, Martyna Gorlewska 4E, Aleksandra Mickiewicz 4E, Damian Kuszyński 4E, Kacper Huszcza 4E, Kacper Baranowski 4E, Wiktoria Mierzejewska 4RP, Jakub Michalski 4E, Szymon Palczewski 4E, Julia Zakrzewska 4RP, Martyna Jędrych 4RP, Malwina Cwalińska 3LP, Aleksandra Wińska 3LP, Fejfer Michał 3LP, Kamil Zalewski 3LP, Aleksandra Skowrońska 3LP, Marczykowska Weronika 3EP, Anita Urbanowicz 3LP, Witkowska Julia 2L2, Michał Trzeciakowski 2L2, Krysińska Oliwia 2E, Patrycja Mrówka 2E, Wiktoria Siocha 2E, Gołębiewska Zuzanna21E, Klaudia Dembińska 2E, Roksana Janowicz 2E, Kukla Angelika 3EP, Natalia Kondratowicz 3EP, Lipińska Julita 3EP, Julita Łukowska 1R, Amelia Malinowska 1R, Aniela Jaroszewska 1R, Emilia Imierska 1R, Bartosz Jarmoszko 1R, Anna Barszczewska 1E, Tomasz Kisłowski 1E

 


Wolontariusze z wizytą na cmentarzu 2022r.


 


Przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariatu na konferencji w MODN


 


Sprzątanie świata 2022r.

19 września 2022r. wzięliśmy udział w 29. akcji Sprzątania Świata pod tegorocznym hasłem: „Wszystkie Śmieci Nasze Są”. Organizatorzy, Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku oraz Nadleśnictwo Ełk, zaopatrzyli wolontariuszy w niezbędny sprzęt – worki i rękawiczki ochronne, a po pracy zaprosili na ognisko.

 


Ognisko integracyjne

W piątek 8 kwietnia 2022r. odbyło się integracyjne ognisko Samorządu Uczniowskiego oraz członków Szkolnego Klubu Wolontariatu. Imprezę zorganizowały opiekunki p. Joanna Malinowska oraz p. Agnieszka Adasiewicz w celu podziękowania uczniom za ich całoroczną aktywność i zaangażowanie w różnego rodzaju akcje, a także by pozwolić uczniom należącym do różnych klas lepiej się poznać i jeszcze silniej zintegrować.


„Tak. Pomagam!” Wolontariusze zbierają żywność 03-04 12 2021

W pierwszy weekend grudnia bierzemy udział w zbiórce żywności dla osób potrzebujących z naszego regionu. Akcję koordynuje Caritas. Nasi wolontariusze zbierali żywność w Biedronce przy dworcu oraz w Lidlu na ul. Dziękujemy wszystkim za włączanie się w akcję!


Wizyta na cmentarzu 10 czerwca 2021

Ze względu na stan epidemii tradycyjne odwiedzanie grobów osób związanych ze szkołą zostało przesunięte z listopada na czerwiec. Przy pięknej pogodzie zanieśliśmy znicze opatrzone logiem naszej szkoły.


Wekend Cudów ze Szlachetną Paczką 11-13 grudnia 2021

Szkolni wolontariusze wsparli Szlachetną Paczkę. Ze względu na sytuację epidemiologiczną uczestniczyliśmy w akcji w bardzo okrojonym składzie, ale z tym większą satysfakcją. Szlachetna Paczka działa od 2001 roku. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Opiera się na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. Wolontariusze szukają Rodzin dotkniętych przez los i pracują z nimi oraz współpracują z Darczyńcami przygotowującymi dedykowaną pomoc. W rejonie ełckim wsparto 61 Rodzin. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w działaniu finałowym, tym najprzyjemniejszym czyli w przekazaniu paczek Rodzinom.

Szkolny wolontariat reprezentowali: Julia Zakrzewska, Damian Kuszyński i Kacper Huszcza wraz z opiekunem p. Joanną Malinowską


„Młodzi dla Szymona”

05 lutego 2020r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu gościli w studiach Radia5 oraz Bayer FM, gdzie wspólnie z przedstawicielami ESK oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej zapraszali na koncert charytatywny na rzecz Szymona Kalinowskiego do Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Miłości Bożej w Ełku przy ul.Słowackiego w piątek 7 lutego g.17.00
https://radio5.com.pl/goscie/koncert-dla-szymona/


18 grudnia odwiedziła nas w szkole dziennikarka Radia Bayer FM. Do obejrzenia i odsłuchania tutaj:

https://bayerfm.eu/zs5-w-klubie-szkol-unicef/#more


Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszko

25 listopada szkolni wolontariusze mieli okazję uczestniczyć w koncercie z okazji 200 urodzin artysty, który zorganizował Zespół szkół muzycznych w Ełku. Uczniowie pomogli zorganizować salę oraz ze słodką przyjemnością pokroili tort..


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się także nasza szkoła. Wolontariusze przygotowali prezentację multimedialną informującą o działalności Unicefu i prawach dziecka, z którą w ciągu kilku dni zapoznali ponad 20 klas, a więc około 600 osób!
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych podczas Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Nasi uczniowie, a także nauczyciele, zaangażowali się w akcję #GoBlue i dwudziestego listopada wielu z nich wybrało ubrania właśnie w kolorze niebieskim, aby zamanifestować swoje poparcie dla działań Unicefu.


Wizyta wolontariatu i SU na Cmentarzu Komunalnym – listopad 2019

Przedstawiciele szkolnego samorządu uczniowskiego oraz wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Adasiewicz, Anitą Cybulko, Joanną Malinowską i Anną Strzałą wyruszyli na Cmentarz Komunalny w Ełku, aby odwiedzić groby osób związanych z naszą szkołą. Zgodnie ze szkolną tradycją zanieśliśmy znicze ofiarowane od wszystkich klas. Przewodnikiem po cmentarzu była Patrycja Ksepko wspierana wiedzą pani Anni Strzały. Odwiedziliśmy groby byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów, a także zapaliliśmy znicz przy pomniku upamiętniającym Bohaterów walczących o Polskę Dowódców i Żołnierzy Armii Krajowej Okręgów Wileńskiego i Nowogródzkiego oraz odmówiliśmy modlitwę za Ofiary zbrodni w Ponarach. Jak przystało na wolontariuszy, nie zapomnieliśmy też zostawić kilku zniczy na grobach opuszczonych.

następna
Skip to content