Akcje charytatywne

Media o akcji charytatywnej dla Tymonka:

(kliknij na  link, aby zapoznać się z informacją)

Radio 5:

> Zagrali dla Tymonka

Ponad pięć tysięcy złotych udało się zebrać na rzecz chorego Tymka z Ełku. Wczoraj w Ełckim Centrum Kultury, odbył się koncert charytatywny dla synka jednego z nauczycieli Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. 3,5-letni chłopiec cierpi na torbiel pajęczynówki. To guz mózgu, który poprzez ucisk powoduje bóle głowy, problemy ze wzrokiem i epilepsję. W akcję pomocy włączyli się nie tylko ełczanie i młodzież szkolna, ale także ełckie zespoły.  Zagrały m.in. : grupa Boys, 5 minut i Drift. Odbyły się również pokazy MMA i występy taneczne uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. -Każdy może potrzebować pomocy, a dziś potrzebuje jej małe dziecko, dlatego tu jesteśmy- mówili Dominik Golak z formacji Drift i Robert Sierotko z zespołu 5 minut. W trakcie koncertu odbyły się również licytacje. Za największą kwotę 200 złotych udało się sprzedać krawat z Polskiej Prezydencji przekazany przez posła Andrzeja Orzechowskiego. Można było również wylicytować m.in. autografy Dody, czy Krzysztofa Krawczyka. Ełczanie, którzy przyszli na koncert zgodnie stwierdzili, że przyszli po to, by pomóc choremu chłopcu. Dochód z biletów i licytacji zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Tymonka.

materiał wideo -> ZAGRALI DLA TYMONKA – FILM <-


> Pomogli Tymkowi

Ponad 1500 zł udało się zebrać podczas festynu charytatywnego w Zespole Szkół nr 5 w Ełku. Akcja zorganizowana została na rzecz 3,5-letniego Tymonka. To synek jednego z nauczycieli tej szkoły. Chłopiec cierpi na torbiel pajęczynówki. Ucisk guza powoduje zaburzenia w rozwoju motorycznym dziecka, bóle głowy, problemy ze wzrokiem i epilepsję. Leczenie i rehabilitacja Tymka są bardzo kosztowne. W akcję pomocy zaangażowała się zarówno młodzież jak i nauczyciele – powiedział Kamil Szypulewski z samorządu uczniowskiego Zespołu Szkół nr 5 w Ełku. Ale pomóc zdecydowali się nie tylko uczniowie Zespołu Szkół nr 5. W akcję włączyła się też młodzież z Zakładu Doskonalenia Zawodowego. W festynie uczestniczył m.in. mały Tymek. Jego tata Andrzej Szmurło nie kryje wdzięczności i podziwu dla młodzieży, która zorganizowała akcję na taką skalę. Pomóc Tymkowi będzie można również podczas koncertu charytatywnego, który odbędzie się 15 marca w Ełckim Centrum Kultury. Wystąpią, m.in. zespół Boys, Drift, Paranormal i grupa 5 Minut. Odbędą się również licytacje. Początek koncertu w czwartek 15 marca o godz. 18.

materiał wideo -> POMOGLI TYMKOWI – FILM <- 


 Gazeta Olsztyńska:

> Boys zagra dla Tymka

Wychowankowie pana Andrzeja Szmurły postanowili sami nagrodzić swego wychowawcę, którego dziecko, 3,5-letni Tymek, choruje na torbiel pajęczynówki. Klasa zwróciła się do Samorządu Uczniowskiego, dyrektora i wspólnie podjęli decyzję o zorganizowaniu koncertu charytatywnego.

Dochód zostanie przekazany na konto fundacji opiekującej się Tymoteuszem. Do współpracy i organizacji koncertu zaproszono wiele instytucji i firm. Na koncercie wystąpi wiele ełckich zespołów, m.in. „Drift”, „5 minut”, „Paranormall”, „S.O.S.”.

Koncert uświetnią występy zespołów tanecznych SHOCK i Extreme Dance Funky oraz pokaz MMA. Całość poprowadzi, a także wystąpi, pani Ewa Awramik, a gwiazdą wieczoru będzie zespół BOYS.

Organizatorzy serdecznie państwa zapraszają na koncert w ECK w sali ZEBRA, 15 marca (czwartek) o godzinie 18. Cegiełki do nabycia w przedsprzedaży w ECK oraz w dniu koncertu w cenie od 10 zł. W trakcie koncertu przewidujemy licytację wielu cennych przedmiotów i usług.


ZS nr 5 w Ełk


Gazeta współczesna:

> Cała szkoła pomaga Tymkowi. Na koncercie będzie mnóstwo atrakcji

Boys, Drift, pokazy taneczne, MMA i inne atrakcje czekają nas podczas koncertu dla Tymka. 

Tymek cierpi na torbiel pajęczynówki. Uciskający guz wywołuje u malca bóle głowy, problemy ze wzrokiem, epilepsję. Chłopiec jest synkiem Andrzeja Szmurło, jednego z nauczyciel ełckiego „ekonomiaka”. Uczniowie tej szkoły postanowili pomóc swojemu wychowawcy. Zorganizowali już festyn szkolny, dziś zapraszają na charytatywny koncert.

– Cała szkoła chce pomóc – zapewnia Martyna Zawistowska, przewodnicząca samorządu w Zespole Szkół nr 5. – Podczas festynu nie było czegoś takiego, że ktoś uciekał, nie chciał wrzucić pieniędzy do puszki. Wiele osób nadal chce uczestniczyć a akcjach, które organizujemy. Interesują się, planują przyjść na koncert, a moja mama już oddała na rzecz Tymka swój 1 procent.

Wszystko zaczęło się, gdy do opiekunki samorządu uczniowskiego Agnieszki Strzały zgłosili się wychowankowie pana Andrzeja. Dowiedzieli się o chorym synku swojego nauczyciela i postanowili pomóc.

Najpierw roznosili ulotki namawiające do przekazywania 1 proc. podatku, później zorganizowali szkolny festyn. W sali gimnastycznej szkoły zjawiły się tłumy. Nauczyciele upiekli ciasta, uczennice ZDZ malowały paznokcie i czesały chętnych. Byli szczudlarze, karaoke, pokazy MMA, raperzy.

– Udało nam się zebrać 1,5 tys. złotych, co jest kroplą w morzu potrzeb. Natomiast jak na możliwości uczniów, to duża kwota – mówi Agnieszka Strzała.

Uczniowie postanowili więc zorganizować pomocową akcję na jeszcze większą skalę. Dziś organizują koncert charytatywny w Ełckim Centrum Kultury. W ciągu dwóch godzin czeka nas spora dawka atrakcji. Zagrają Drift, 5 minut, Paranormall i Ewa Awramik. Zobaczymy pokazy MMA oraz tancerzy zespołów SHOCK i Extreme Dance Funky. Gwiazdą wieczoru będzie formacja Boys.

– Odpowiedzieli po prostu na maila naszej uczennicy. Nieczęsto w Ełku występują, więc to dla nas zaszczyt – dodaje opiekunka uczniów.

Od tygodni szkoła żyje tym wydarzeniem. Uczniowie rozklejają plakaty, przygotowują licytacje, wykorzystują każdą wolną godzinę, by pomóc w przygotowaniach. – Wiele osób nas wsparło, za co jesteśmy im wdzięczni: MOSiR wydrukował plakaty, Stekop będzie nam za darmo ochraniać imprezę, pomogą wolontariusze Caritas – wymienia Martyna.

Koncert odbędzie się dziś o godz. 18. Wstęp kosztuje minimum 10 złotych. Jeżeli zdrowie pozwoli, na koncercie pojawi się także chory maluszek.

Autor: Katarzyna Chojnowska, kchojnowska@wspolczesna.pl


Razem pomożemy Tymoteuszowi!

Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z uczniami klasy III i 2, którzy akcję zainicjowali, postanowili zorganizować akcję charytatywną, której celem będzie zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację 3,5 letniego Tymoteusza chorego na torbiel pajęczynówki, synka naszego nauczyciela – pana Andrzeja Szmurły.

Zaplanowaliśmy szereg działań, min. festyn na sali gimnastycznej, na którym będzie można zjeść pyszne ciasta, ułożyć fryzurę, zrobić sobie makijaż i poddać się stylizacji. Pracujemy nad tym, by pojawił się pan rysujący karykatury;)) Mamy obiecany pokaz chodzenia na szczudłach i kręcenia piłką koszykową! Może też uda nam się namówić nauczycieli na występ kabaretowy;)) Oj, będzie się działo!

Planujemy też super koncert w ECK na Sali Zebra z ełckimi artystami. Kto tam będzie??? To niespodzianka!

W Sali widowiskowo-sportowej MOSiR-u na Barankach, na ulicy Kolbego chcemy zorganizować międzynarodowe zawody w piłce siatkowej, na które zapowiedziały się drużyny z ełckich szkół ponadgimnazjalnych, szkoła z Suwałk i nasza zaprzyjaźniona szkoła z Kaliningradu;))) Zagrają o Puchar Starosty Powiatu Ełckiego.

Na tej imprezie i na kilku innych będą przez naszych wolontariuszy zbierane pieniądze do puszek na leczenie Tymoteusza.

Integralną częścią całego projektu jest akcja informacyjna o możliwości przekazania 1% podatku na konto fundacji „Zdążyć z pomocą” o numerze KRS: 0000037904 z dopiskiem: „1% podatku dla 10803 TYMOTEUSZ SZMURŁO ur. 19 maja 2008r.”

Pomóżcie i Wy i włączcie się do akcji!!!

Niech nikt nie będzie obojętny!!!

Zróbmy coś dobrego!!!

pobierz ulotkę, aby przekazać 1% podatku –> REHABILITACJA TYMOTEUSZA .pdf

obejrzyj prezentację –> NASZE DZIECKO – NASZ SKARB .pps

 

 

następna
Skip to content