Konkurs plastyczny „Plakat filmu „Orlęta. Grodno ‘39” – oczami uczniów”

25 październik, 2022

UWAGA, OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY!
PRZYGOTUJ SWÓJ PLAKAT FILMU

W naszej szkole jest wiele osób, które potrafią rysować i malować, już nieraz pokazaliście swoje zdolności.

Zapraszamy młodzież Zespołu Szkół nr 5 do udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Telewizję Polską, który dedykowany jest Wam wszystkim. Zadaniem jest wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika – techniki płaskie) stanowiącej własną, autorską interpretację plakatu do filmu „Orlęta. Grodno’39”. Celem konkursu jest upamiętnienie wiedzy o Orlętach Grodzieńskich.

Telewizja Polska przygotowała atrakcyjne nagrody zarówno indywidualne dla autorów zwycięskich plakatów, jak i grupowe, dla klas oraz szkół, biorących udział w konkursie. Zachęcamy więc całe klasy do wzięcia udziału w tym konkursie.

Wszelkie potrzebne informacje dotyczące zasad, wymagań, terminów i nagród można uzyskać w bibliotece szkolnej. Odsyłamy też do strony konkursu, na której znajduje się regulamin.

Ważne daty:

do 20 listopada – etap szkolny
od 21 listopada do 2 grudnia – etap ogólnopolski
5 grudnia – ogłoszenie Laureatów

Kryteria oceny prac:

• zgodność tematyki konkursu i jej trafne przedstawienie;
  • walory artystyczne pracy i użycie środków wyrazu artystycznego;
  • oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu przesłania konkursu.

Źródło: https://sprzedaz.tvp.pl/62902645/konkurs-plastyczny