W Ekonomiaku ruszyły zajęcia z programowania i robotyki

21 październik, 2022

Przyszłość to robotyka, programowanie i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego uczniowie naszej szkoły uczestniczą w wyjątkowych zajęć z robotyki i programowania. Zajęcia prowadzone są w ramach realizacji ogólnopolskiego grantu CMI „Centrum Mistrzostwa Informatycznego”, którego celem jest aktywizacja młodzieży uzdolnionej informatycznie.

Dzięki udziałowi w projekcie: „Centrum Mistrzostwa Informatycznego” uczniowie uczestniczący w zajęciach mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów, a także mają szansę na wykorzystanie i sprawdzenie swojej wiedzy w lidze i zawodach algorytmicznych. Szczegóły dotyczące projektu można znaleźć na stronie https://cmi.edu.pl/

Projekt, którego partnerami są Politechnika Łódzka, Politechnika Gdańska, Politechnika Warszawska oraz inne prestiżowe uczelnie, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020. Koordynatorem projektu jest p. Aneta Klonowska, nauczyciel Zespołu Szkół nr 5 w Ełku.