Gabriela Lis na III miejscu w ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

30 styczeń, 2022

W grudniu 2021 roku w Kutnie odbył się finał ogólnopolski VII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, do którego już kolejny raz zakwalifikowali się uczniowie naszej szkoły. W bieżącym roku szkolny to uczniowie klasy 4E kształcący się w zawodzie technik ekonomista – Gabriela Lis i Michał Arciszewski.

Bystry umysł, wiedza plus pracowitość wystarczył, aby Gabriela Lis uplasowała się na podium zajmując bardzo dobre III miejsce wśród 66 finalistów ze szkół ponadpodstawowych z całej Polski (w tegorocznej edycji we wszystkich etapach Olimpiady wzięło udział 1900 uczniów z całego kraju). Rok temu Gabriela też była wśród grona laureatów.

Program Olimpiady obejmował wiedzę i umiejętności w zakresie problematyki ogólnej w dziedzinie nauk ekonomicznych, a temat wiodący (niestety bardzo na czasie) brzmiał: „Inflacja, a zachowania podmiotów gospodarczych w Polsce”.

Finał, który odbył się w Kutnie, to zawody w formie testowej (test w języku polskim i w języku obcym) oraz sprawdzian praktyczny  z wykorzystaniem arkusza kalkulacyjnego. Trzeba było wykazać się wiedzą wykraczającą poza program nauczania oraz umiejętnością kojarzenia pojęć, samodzielnej analizy, a także pracy pod presją czasu. Wszyscy, zarówno laureaci jak i finaliści uzyskali przywilej zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz przewidziane są dla nich nagrody, które będą wręczane podczas  „Gali Laureatów”.

Cieszy bardzo fakt, że wśród naszych uczniów są tacy, którzy doskonale sobie radzą z podanymi wymaganiami, a przede wszystkim chętnie podejmują się dodatkowej pracy, która przynosi wymierne efekty i satysfakcję. Przyjemnie jest pracować z młodymi i zaangażowanymi ludźmi, którzy przynoszą radość i dumę szkole.

Serdecznie gratulujemy laureatce, uczestnikom wszystkich etapów Olimpiady serdecznie dziękujemy za udział w zmaganiach. Liczymy na Wasz udział również za rok.

Uczniów do udziału we wszystkich etapach Olimpiady przygotowała Teresa Świerzbińska, nauczyciel przedmiotów zawodowych w zawodzie technik ekonomista.