31 maja Światowy Dzień bez Tytoniu

27 maj, 2021

#ZobowiążSięDoRzuceniaPalenia

O szkodliwości palenia powiedziano już chyba wszystko i wiele razy, ale powtarzać wciąż trzeba. Temu ma służyć Światowy Dzień bez Tytoniu obchodzony od 1987 roku.

Obchody Światowego Dnia bez Tytoniu w 2021 roku naszej szkole:

Plakaty, które są na terenie szkoły mają na celu wywołanie refleksji i sprowokowanie rozmów na temat tego negatywnego zjawiska.

Uczniom pierwszych klas proponujemy konkurs z krzyżówką. Na jednej z lekcji każdy uczeń otrzyma do rozwiązania krzyżówkę (hasło dotyczy szkodliwości palenia). Wygrywa ten, kto pierwszy poda hasło i prawidłowo wpisze do krzyżówki odpowiedzi na pytania. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

Pozostałym klasom zostaną przekazane tematyczne informacje, które są umieszczone na stronie szkoły.

Poznaj ponad 100 powodów, aby rzucić tytoń.

Rzuć palenie już dziś! #ZobowiążSięDoRzucenia

Poznaj Florence*, cyfrową pracownicę służby zdrowia WHO, która pomoże Ci rzucić palenie: TU

Sprawdź swoją wiedzę, rozwiąż QUIZ: TU

O bezpłatnej aplikacji dla osób rzucających palenie JAK RZUCIĆ PALENIE czytaj TU

Poniżej znajdziecie wskazówki skutecznego odmawiania, pozytywne skutki rzucenia palenia oraz plakat na tegoroczne obchody.