Aranżacja nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni szkolnej drogą współpracy międzypokoleniowej

23 październik, 2017

Zrealizowany w szkole grant pt. Aranżacja nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni szkolnej drogą współpracy międzypokoleniowej współfinansowany z budżetu Powiatu Ełckiego jest kolejnym przykładem wyjątkowego charakteru naszej szkoły. Udowodniliśmy, że kreatywna i aktywna młodzież potrafi efektywnie współpracować z nauczycielami kochającymi swój zawód.

Realizacja grantu rozpoczęła się od stworzenia planu zagospodarowania szkolnych korytarzy. Mimo trudności i obojętności niektórych członków naszej społeczności udało się wykonać zaplanowane działania, a nawet zarazić innych do działania i wykonania ponadplanowych realizacji. Koordynatorka prac, pani Urszula Michalak, wytrwale wspierała wszystkie ekipy. W efekcie mamy w szkole na każdym piętrze nowoczesne i modne miejsca wypoczynku dla uczniów, na które składa się 10 siedzisk, 3 stoliki z wygodnymi, kolorowymi poduchami oraz dwa atrakcyjne parawany (w przedsionku i obok Studia 29). Wykonane z palet meble cieszą się ogromnym uznaniem, słyszymy liczne głosy, że przydałoby się ich więcej. Na atrakcyjny wygląd wpływają również dekoracje na ścianach. W zamyśle pani Uli mieliśmy zastąpić tradycyjne gabloty nowoczesnymi dekoracjami, dlatego pojawiły się fototapety: przy sali języka polskiego na drugim piętrze z fragmentem Inwokacji z Pana Tadeusza, przy bibliotece z regałami z książkami, a przy sali geograficznej z mapą świata. Tam tez pojawiła się galeria zdjęć podróżniczych pt. Nasze podróże w obiektywie, przedstawiająca niezwykłe zakątki, które zwiedzili nasi uczniowie i nauczyciele wraz z opisem tych miejsc. Drugą galerię naszych zdjęć artystycznych mamy na klatce schodowej, gdzie pojawiły się również kolorowe napisy z datami i nazwami wydarzeń z historii współczesnej. Kolejne atrakcyjne miejsce stworzone w ramach grantu znajduje się na ścianie przy sali matematycznej – tworzą je namalowane wzory matematyczne wokół wielkiego zegara. Kącik kulturoznawczy, to efekt pracy naszych utalentowanych nauczycielek – pani Uli i pani Kasi, które w wakacje namalowały tryptyk przedstawiający słynne budowle stolic europejskich. Piękne miejsce, przy którym teraz wykonywane są pamiątkowe zdjęcia. Przemycanie w nienatrętny sposób naszej młodzieży treści edukacyjnych spotkało się z ich szczerym zachwytem. Cieszymy się, że Stowarzyszenie Plejada przyczyniło się do poprawy wizerunku szkoły na następne lata.

Dzięki finansom Starostwa Powiatowego i ogromnemu wsparciu Rady Rodziców sprawiliśmy, że szkoła wygląda ładnie, kolorowo i podoba się uczniom.

Dokumentacja fotograficzna

O naszych działaniach w lokalnej prasie 

Audycja w Radiu BAYERFM

Zaaranżowali szkolną przestrzeń BAYERFM

Skip to content