Poniedziałek w szkole z Henrykiem Sienkiewiczem

23 maj, 2016

W przeddzień sienkiewiczowskiego korowodu ulicami Ełku przypominamy, że Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, aby w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach – przede wszystkim patriotyzmu i przywiązania do tradycyjnych wartości.

Z tej okazji w poniedziałek 23 maja w holu na parterze podczas przerw prezentujemy piosenki nawiązujące do dzieł Henryka Sienkiewicza oraz filmiki w wykonaniu uczniów klasy 4 L, którzy w humorystyczny sposób zaprezentowali wątki romantyczne i sceny miłosne zawarte w twórczości naszego noblisty. (Do obejrzenia również TUpod hasłem Sienkiewiczada, czyli sztafeta literacka).

Ponadto proponujemy Wam turniej wiedzy pod hasłem: ZAWALCZ O PIĄTKĘ Z JĘZYKA POLSKIEGO!

Podczas poniedziałkowych przerw w holu na parterze będziemy zamieszczać zadania do wykonania. Mamy nadzieję, że bez trudu i z przyjemnością rozwiążecie zagadki oraz udzielicie odpowiedzi na pytania. Na koniec dnia, w bibliotece, odbierzecie CERTYFIKAT ZNAWCY ŻYCIA I TWÓRCZOŚCI HENRYKA SIENKIEWICZA, uprawniający do otrzymania bardzo dobrej, a nawet celującej oceny cząstkowej z języka polskiego. Natomiast na 7-mej godz. lekcyjnej odbędzie się rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu na temat „Moja ilustracja dzieł Henryka Sienkiewicza” oraz wręczenie nagród autorom trzech prac – z tą miłą niespodzianką odwiedzimy Was podczas lekcji. Świętujcie z nami Rok Henryka Sienkiewicza. Więcej informacji na stronie biblioteki.

hs1