Pożegnaliśmy kolejnych absolwentów

2 maj, 2016

W piątek 29 kwietnia 2016 r. odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych absolwentów Technikum Nr 5 w Ełku.

Rozstaliśmy się z ponad setką absolwentów, a wśród nich informatykami, ekonomistami, handlowcami, logistykami oraz technikami organizacji reklamy.

Otrzymanie świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej to owoc  wiary w sukces i wytężonej pracy. Przed nimi jeszcze jeden ważny etap edukacji – matura. Życzymy powodzenia na egzaminach i trzymamy kciuki! Po oficjalnych przemówieniach, szczerych życzeniach skierowanych do absolwentów i słowach pożegnania wygłoszonych przez przedstawicieli uczniów klas młodszych nastąpiło wręczenie nagród wyróżniającym się uczniom. Pan dyrektor wręczył ufundowane przez Radę Rodziców nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce, zachowaniu i aktywności na rzecz środowiska szkolnego oraz lokalnego, jak również dyplomy działaczom wolontariatu i Honorowym Dawcom Krwi. Rodzice najbardziej zasłużonych uczniów otrzymali listy gratulacyjne.

Najlepsze wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie wśród tegorocznych absolwentów szkoły osiągnęła uczennica klasy 4e – Katarzyna Renkiewicz, która w marcu tego roku uzyskała tytuł  laureata XVIII Ogólnopolskiego Konkursu o Ekonomii i Gospodarce, upoważniający do podjęcia studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu  bez postępowania kwalifikacyjnego. Kasia otrzymała również nagrodę starosty ełckiego pana Marka Chojnowskiego, którą odebrała z rąk pani Marioli J. Raczyńskiej, naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Ełku.

Na pożegnanie abiturienci przyznali swoim nauczycielom nagrody specjalne – oskary, a wśród nich wyróżnienia w rozmaitych kategoriach, takich jak: „Ciągle robotą zawalony, czyli Dyrektor ulubiony”, „Róg obfitości, czyli stoi na straży szkolnych wartości”,  „Spokojnej mowy dostojnej, czyli mów do mnie jeszcze…”, „Najlepszy sportowy mundurek”, „SOS – gdy potrzeba, zawsze jest”. Zadziwiła i wzruszyła nas pomysłowość oraz trafność przyznanych tytułów miss: „Emergency Service”, „Rozrachunkowej kalkulacji”, „Wielomianowego czaru z ilorazowym, spotęgowanym wymaganiem matematycznym”, „Szkolnej musztry”, „Szkolnego obiektywu & strażnika książkowego porywu” i wiele innych.

Nasi drodzy Absolwenci, życzymy Wam mądrze wytyczonych celów. Nie bójcie się marzeń. One dodają sił, motywują do działania, zachęcają do przekraczania własnych ograniczeń. Życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń spełniło się. Nie zapominajcie o słowach  Alberta Camusa:  „Tylko głupiec myśląc o przyszłości, zapomina o teraźniejszości”.