Kolejna finalistka potwierdza wysoką renomę „Ekonomiaka”

19 kwiecień, 2016

Katarzyna Wasilewska – uczennica klasy IV E Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół nr 5 w Ełku ponownie wśród najlepszych w kraju.

W dniach 14-15 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Michała Kaleckiego w Bielsku-Białej zorganizowano finał ogólnopolski I Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Do finału zakwalifikowało się 62 najlepszych w kraju uczniów z 39 szkół ponadgimnazjalnych i z 37 miejscowości. W gronie tym znalazła się Katarzyna Wasilewska uczennica IV klasy naszej szkoły, która powtórzyła sukces z ubiegłego roku i ponownie wystąpiła w finale ogólnopolskim, zajmując miejsce w drugiej dziesiątce wśród finalistów.  W pierwszym dniu zmagań odbyła się część praktyczna, w której finaliści rozwiązywali najpierw test w języku polskim oraz zadanie w wybranym języku obcym. Następnie uczestnicy  wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego. W drugim dniu zawodów ogłoszono wyniki etapu praktycznego. Do finału ustnego zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów. W trakcie części finałowej uczniowie musieli wykazać się przed Jury i publicznością odpowiadając na pytania z zakresu przedmiotów ekonomicznych i handlowych. Były w tym również pytania problemowe, zmuszające uczestników do szerszej wypowiedzi oraz krótkie zadania praktyczne. Wiele pytań dotyczyło hasła tegorocznej Olimpiady, które brzmi „Rynek pracy w Polsce – wyzwania, szanse i zagrożenia”.

Na zakończenie odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której laureatom, wręczono nagrody, upominki i dyplomy za zajęcie kolejnych miejsc. Oprócz zmagań naukowych wszyscy mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Bielsko-Białej oraz zobaczyć urocze zakątki i zabytki tego pięknego miasta,  a wieczorem uczestniczyć w spotkaniu integracyjnym przy ognisku. Uczestnicy Olimpiady i ich opiekunowie zostali zakwaterowani w ciekawie położonym hotelu „Dębowiec” tuż pod beskidzką Szyndzielnią.

Do Olimpiady Katarzynę Wasilewską przygotowywała i na finałach z nią była Amelia Malinowska.