Wolontariat

 

Jeśli lubisz angażować się w różne inicjatywy, masz gorące serce, jesteś gotowy do pracy i pomocy innym
– dołącz do nas!


Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu w Zs nr 5 w Ełku

Szkolny koordynator wolontariatu: p. Joanna Malinowska

Przewodnicząca wolontariatu: Aleksandra Brzezińska 3G
Zastępca – Krzysztof Zachariasz 3G

Wolontariusze:
Dominika Budzińska 3G, Julita Uścio 1E, Ewelina Kapla 1E, Martyna Gorlewska 1E, Aleksandra Mickiewicz 1E, Eliza Rydelek 1E, Kacper Huszcza 1E, Kacper Baranowski 1E, Wiktoria Mierzejewska 1RP, Damian Kuszyński 1E, Jakub Michalski 1E, Julia Piasecka 1IP, Wiktoria Strzyżewska 1L, Wiktoria Hańczyc 1RP, Julia Zakrzewska 1RP, Patrycja Ksepko 3H, Ewa Nasiadka 1L, Aleksander Haraburda 3i2, Dawid Zamojski, Wiśniewski Łukasz 4i1,


„Młodzi dla Szymona”

05 lutego 2020r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu gościli w studiach Radia5 oraz Bayer FM, gdzie wspólnie z przedstawicielami ESK oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej zapraszali na koncert charytatywny na rzecz Szymona Kalinowskiego do Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Miłości Bożej w Ełku przy ul.Słowackiego w piątek 7 lutego g.17.00
https://radio5.com.pl/goscie/koncert-dla-szymona/


18 grudnia odwiedziła nas w szkole dziennikarka Radia Bayer FM. Do obejrzenia i odsłuchania tutaj:

https://bayerfm.eu/zs5-w-klubie-szkol-unicef/#more

 


Rok 2019 Rokiem Stanisława Moniuszko

25 listopada szkolni wolontariusze mieli okazję uczestniczyć w koncercie z okazji 200 urodzin artysty, który zorganizował Zespół szkół muzycznych w Ełku. Uczniowie pomogli zorganizować salę oraz ze słodką przyjemnością pokroili tort..
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. W tym szczególnym dniu Dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyła się także nasza szkoła. Wolontariusze przygotowali prezentację multimedialną informującą o działalności Unicefu i prawach dziecka, z którą w ciągu kilku dni zapoznali ponad 20 klas, a więc około 600 osób!
Co roku UNICEF zaprasza do wykorzystania koloru niebieskiego, we wszelkich możliwych działaniach podejmowanych podczas Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, jako symbolu solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Nasi uczniowie, a także nauczyciele, zaangażowali się w akcję #GoBlue i dwudziestego listopada wielu z nich wybrało ubrania właśnie w kolorze niebieskim, aby zamanifestować swoje poparcie dla działań Unicefu.

 


 

Wizyta wolontariatu i SU na Cmentarzu Komunalnym – listopad 2019

Przedstawiciele szkolnego samorządu uczniowskiego oraz wolontariatu wraz z opiekunkami: p. Agnieszką Adasiewicz, Anitą Cybulko, Joanną Malinowską i Anną Strzałą wyruszyli na Cmentarz Komunalny w Ełku, aby odwiedzić groby osób związanych z naszą szkołą. Zgodnie ze szkolną tradycją zanieśliśmy znicze ofiarowane od wszystkich klas. Przewodnikiem po cmentarzu była Patrycja Ksepko wspierana wiedzą pani Anni Strzały. Odwiedziliśmy groby byłych dyrektorów, nauczycieli i uczniów, a także zapaliliśmy znicz przy pomniku upamiętniającym Bohaterów walczących o Polskę Dowódców i Żołnierzy Armii Krajowej Okręgów Wileńskiego i Nowogródzkiego oraz odmówiliśmy modlitwę za Ofiary zbrodni w Ponarach. Jak przystało na wolontariuszy, nie zapomnieliśmy też zostawić kilku zniczy na grobach opuszczonych.

następna