Konkurs na nieszablonowe recenzje książek rozstrzygnięty

23 listopad, 2015

Na całym świecie od 16 lat obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwało przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizowały różnorodne wydarzenia i świętowały wraz z czytelnikami. W tym roku oficjalnym hasłem święta były słowa: School Library Rocks, czyli Biblioteki szkolne rządzą.

W naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy to święto. Panie bibliotekarki zorganizowały m.in. konkurs na nieszablonowe recenzje książek i nagrodziły 12 uczniów:

• Dominik Oskar Adasiewicz z kl. IV i1 – za oryginalną formę recenzji i osobiste, poruszające słowa zachęcające do przeczytania książki.
  • Karolina Glińska Dominika Dojnikowska z kl. IV R – za trafne i zwięzłe słowa zachęcające do przeczytania książki.
  • Izabela Górska i Justyna Słabińska z kl. III H – za znalezienie przesłania książki i słowa zachęcające do jej przeczytania.
  • Natalia Kraśnicka z kl. I E – za słowa zachęcające do kupienia i przeczytania książki.
  • Klaudia Łubowicz z kl. III R – za osobiste i poruszające słowa zachęcające do przeczytania książki.
  • Julia Klaudia Surmacewicz z kl. II H – za słowa, które nie pozwalają być obojętnym na książkę i zachęcają do jej przeczytania, a nawet kupienia.
  • Magdalena Szczerba z kl. III R – za filmową formę i dobór przejmującej muzyki, które zachęcają do kupienia i przeczytania książki.
  • Ilona Szklarz z kl. I L – za słowa, które zwracają uwagę na wzruszającą twórczość popularnego autora literatury kobiecej i zachęcają do czytania jego książek.
  • Agnieszka Sznel z kl. IV H – za oryginalny sposób zachęcenia wierszem do przeczytania książki.
  • Katarzyna Wiśniewska z kl. I R – za słowa ukazujące emocje towarzyszące czytaniu książki.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie biblioteki, kliknij, aby zapoznać się z informacją –> Nieszablonowe recenzje książek