Mobilny bibliokufer II

28 kwiecień, 2022

Stowarzyszenie PLEJADA działające przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku ponownie zdobyło fundusze na realizację grantu Mobilny bibliokufer II współfinansowanego z budżetu Powiatu Ełckiego.

W poprzedniej edycji udało się zakupić 107 nowych tytułów. W tegorocznych zakupach przekroczymy tę liczbę, a zależy nam na tym, ponieważ warunkiem efektywnego rozwijania czytelnictwa jest oferta bogata w nowości. Do grantu zaproszone są wszystkie ełckie szkoły ponadpodstawowe oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Ełku. Mobilny bibliokufer znacząco rozszerza i uatrakcyjnia ofertę książkową naszych szkolnych bibliotek.

Wyrażamy ogromną radość i wdzięczność Powiatowi Ełckiemu za finansowe wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

Pierwsze, duże, zawierające 69 książek zakupy, już za nami. Znaczna ich część jest w rękach czytelników. Przypominamy, że wyboru tytułów do mobilnego kufra z książkami dokonuje młodzież oraz bibliotekarze. Oto link do zestawienia naszych zakupów: ZESTAWIENIE

Książki można wypożyczyć zamawiając bezpośrednio od stowarzyszenia e-mailem (biblioteka@zs5.elk.pl)  lub telefonicznie (87 6102331 – prosić bibliotekę).

Zachęcamy do pisania i przysyłania na adres biblioteki recenzji wypożyczanych od nas książek. Może to być plik tekstowy (.doc/.docx), ale też audio (.mp3) lub video (.mp4), które będą publikowane w Internecie i ułatwią wybór kolejnym czytelnikom. Recenzje prosimy przysyłać na adres: biblioteka@zs5.elk.pl

Czekamy na Wasze kolejne rekomendacje 🙂