XXXV Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

9 grudzień, 2021

W grudniu 2021 r. zostały ogłoszone wyniki szkolnych eliminacji XXXV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Od 1987 r. Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna oraz wspieranie rozwoju uczniów uzdolnionych. Zawody szkolne odbyły się 15 listopada 2021 r. W etapie szkolnym wzięło udział 13 uczniów z klas I-IV ZS nr 5 w Ełku.

W eliminacjach szkolnych trzy pierwsze miejsca przypadły w udziale:

1. Lis Gabriela kl 4E;
  2. Dziatkowska Aleksandra kl 2EP;
  3. Duchnowska Weronika kl 3EP

Do zawodów II etapu (okręgowego), które odbędą się 14 stycznia 2022 r. w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym Oddział w Olsztynie zakwalifikowało się 16 osób z naszego okręgu, w tym 1 uczennica z naszej szkoły – LIS GABRIELA.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz mają wstęp na najlepsze uczelnie ekonomiczne w całej Polsce.

Gabrysi gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olimpiady.

Anna Pazdej, Alicja Mirkowicz