Wdzięczne serca pomagają mieszkańcom Somalii

25 czerwiec, 2021

Na koniec roku szkolnego uczniowie dziękują nauczycielom za ich pracę. Wyrazem wdzięczności są najczęściej wręczane kwiaty. Ale wdzięczność można wyrazić również inaczej – niosąc pomoc potrzebującym.

Serdecznie dziękujemy  klasom, które wzięły udział w akcji pomocowej Polskiej Akcji Humanitarnej „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”

Zebrana kwota 532 zł została w dniu dzisiejszym wpłacona na pomoc mieszkańcom Somalii.

Dziękujemy za Wasze serce!

Dlaczego to ważne?

Mieszkańcy i mieszkanki Somalii od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi i problemami z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie.

Dziękujemy klasom, które przystąpiły do akcji