Sukces w OWiUHM – Gabrysia laureatką

1 czerwiec, 2021

W bieżącym roku szkolnym nasi uczniowie kolejny raz wzięli udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. Po etapie szkolnym 5 osób (z klasy 3E): Ania, Gabrysia, Nikola, Ola i Jakub uczestniczyło w zawodach okręgowych w Olsztynie. Etap ten wyłonił finalistów, wśród których znalazły się nasze dwie uczennice – Gabrysia Lis i Nikola Kempisty.

Uczniowie w finale wykonywali zadanie praktyczne stosując programy komputerowe oraz musieli wykazać się znajomością zagadnień ekonomicznych, finansowych i z dziedziny zarządzania. Część pytań opierała się na fachowym słownictwie w języku angielskim i wymagała interpretacji w języku obcym.

Efekt zmagań konkursowych – Gabrysia Lis jest laureatką Olimpiady – 5 miejsce wśród uczestników z całej Polski. Ogromne gratulacje i cieszymy się bardzo sukcesem naszej uczennicy i koleżanki.

Podziękowania dla wszystkich uczestników kolejnych etapów konkursu, tym bardziej, że w okresie pandemii na pewno trudniej było się zmobilizować do dodatkowej nauki.

Uczniów wspierała merytorycznie (i logistycznie) Teresa Świerzbińska

Skip to content