Biblioteka bezglutenowa

7 lutego, 2021

W grudniu 2020 roku nasza biblioteka wzięła udział w projekcie Biblioteka Bezglutenowa

Projekt powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy Good Books, we współpracy z Justyną Tarkowską, prowadzącą pracownię graficzną.


Celem było rozpowszechnianie wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej poprzez bezpłatne udostępnianie bibliotekom wydawnictw o tej tematyce. Wystartowaliśmy w ogłoszonym konkursie i w efekcie w naszej bibliotece pojawiły się publikacje dla osób na diecie bezglutenowej.

Dzięki życzliwości Firmy MAG Katarzyna Jankowska na naszej półce z książkami o dietach i zdrowym odżywianiu znalazły się także dwie świetne książki z setkami przepisów: Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie oraz Mama Alergika Gotuje. Tradycyjnie i Nowocześnie.

Zachęcamy gorąco do wypożyczeń!
Więcej szczegółów na stronie biblioteki:
http://www.bibliotekazs5elk.pl/index.php?p=1_211_Biblioteka-bezglutenowa

Skip to content