XXXIII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – etap szkolny

10 grudzień, 2019

5 grudnia 2019 r. zostały ogłoszone wyniki szkolnych eliminacji XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.. Od 1987 r. Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna oraz wspieranie rozwoju uczniów uzdolnionych.

Zawody szkolne odbyły się 6 listopada 2019 r. w etapie szkolnym wzięło udział wzięło udział 15 uczniów z ZS nr 5 w Ełku. Do zawodów II stopnia, które odbędą się 9 stycznia 2020 r. w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym Oddział w Olsztynie zakwalifikowało się 18 osób z naszego okręgu, w tym 3 uczniów z naszej szkoły.

Są to:

Mikołaj Scech – 3E;
Bartłomiej Maziukiewicz – 3E;
Gabriela Lis – 2E,

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz mają wstęp na najlepsze uczelnie ekonomiczne w całej Polsce.

Zakwalifikowanym uczniom gratulujemy i życzymy dotarcia do finałów.

Anna Pazdej, Alicja Mirkowicz