Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III

3 grudzień, 2019

Nasza szkoła w tym roku zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III”. Głównym celem tegorocznej akcji było przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz informowanie o tym, jak Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm.

2W związku z tym w październiku oraz listopadzie uczniowie klasy 3E oraz klasy 1LP wzięli udział w pierwszej części zajęć, które prowadziły panie Anna Pazdej i Alicja Mirkowicz. Podczas lekcji uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Wyścig o sukces w biznesie” oraz prezentację „Modele biznesowe na przykładzie Business Model Canvas”, które stanowiły ciekawy element wprowadzenia do zajęć. Następnie młodzież wypełniła karty pracy, tworząc uproszczony model biznesowy (Business Model Canvas) oraz wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów.

2W dniu 26 listopada 2019 r. uczniowie wzięli udział w eliminacjach wojewódzkich podczas których młodzież grała w grę edukacyjną „Czas na Start-up!”. W trakcie gry uczniowie wcielili w młodych przedsiębiorców, stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Uczestnicy rozgrywek rozwijali własny start-up i dążyli do tego, aby ich firma była numerem 1 na rynku. Nasi uczniowie z klasy 1LP: Kacper Baluta, Eryk Czeplejewicz, Emilia Chmielewska, Dominik Kleszczewski, Jakub Kopiczko oraz z klasy 3E: Mikołaj Scech, Bartosz Naruszewicz, Bartłomiej Maziukiewicz, Jakub Tyszko, Damian Plisko godnie reprezentowali Naszą Szkołę i zajęli wysoką lokatę 6 – uczniowie z klasy 3E oraz 10 – uczniowie z klasy 1LP, na 40 drużyn biorących udział w eliminacjach wojewódzkich. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie, waleczność oraz wzorową postawę.

2″Z Funduszami Europejskimi mamy możliwości na różne okoliczności” – to zwycięskie hasło zgłoszone do konkursu w ramach „Lekcji o Funduszach Europejskich, Przedsiębiorczość III”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Anny Pazdej i Alicji Mirkowicz wygraliśmy tablicę interaktywną o wartości 3,5 tys. PLN.