Wyniki Październikowych Igrzysk Literackich

6 listopada, 2019

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w Październikowych Igrzyskach Literackich.

Wyłoniliśmy Najlepszego Październikowego Czytelnika, którym została Julia Zalewska z pierwszej klasy technikum ekonomicznego. Serdecznie gratulujemy! Imponująca liczba kilkunastu przeczytanych przez Julię powieści niech będzie inspiracją dla pozostałych naszych uczniów. (Przypominamy, że w czerwcu wyłonimy czytelnika roku szkolnego 2019/2020).

Na szkolny konkurs Wyobraź sobie, że… reklamujesz książkę wpłynęło 30 prac, w tym jedna multimedialna. Uczniowie mogli przygotować pracę literacką, graficzną, przestrzenną, multimedialną. 6 prac zostało nagrodzonych i 6 wyróżnionych. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, a nauczycielom za wsparcie w organizacji przedsięwzięcia.

Oto nasi laureaci prac nagrodzonych:

1. Karolina Protasiewicz, kl. 3R
2. Patrycja Trojanowska, kl. 3G
3. Weronika Sadowska, kl. 3G
4. Jakub Awin, kl. 3G
5. Angelika Adamska, kl. 3R
6. Julia Wielgat i Lidia Duba, kl. 2i

oraz prac wyróżnionych:

1. Emilia Korneluk, kl. 4E
2. Szymon Gilun, kl. 3R
3. Monika Zawadzka, kl. 3R
4. Aleksandra Adamczuk, kl. 3R
5. Gabriel Antoniak, kl. 3R
6. Aleksandra Orent, kl. 3R

Uwieńczeniem cotygodniowych październikowych wystaw biblioteki jest wystawa pokonkursowa, do oglądania której zapraszamy w okolice biblioteki jeszcze do połowy listopada.

Więcej informacji oraz zdjęć o przebiegu tych wydarzeń na stronie biblioteki – zapraszamy TU:
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Dziękujemy za ponad 50 Waszych rekomendacji do zakupów książkowych. Z radością informujemy, że część z nich znajduje się w naszym księgozbiorze, a część zostanie dokupiona w najbliższym czasie.