STARTUP HEROES – warsztaty

4 listopada, 2019

30 października 2019r. klasa 2E wzięła udział w warsztatach „Jak prowadzić spółkę z o.o.?” zorganizowanych w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku w ramach projektu STARTUP HEROES. Celem projektu jest stworzenie na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw w obszarze ICT, Ekoenergetyki oraz Produkcji żywności, poprzez realizację profesjonalnego programu inkubacji startupów, mającego na celu wspieranie przedsiębiorczych osób w obszarze poszukiwania powtarzalnego, skalowalnego i rentownego modelu biznesowego.

W rezultacie realizacji projektu platforma wesprze powstanie 132 nowych przedsiębiorstw. Firma uzyska gotowy schemat profesjonalnego programu inkubacji, który będzie mogła powielać po zakończeniu projektu, zdobywając nowych klientów. W swojej działalności gospodarczej, firma będzie mogła również wdrożyć katalog usług oferowanych w projekcie, zdobyć wiedzę na temat ścieżki świadczenia usług oraz wykorzystać ekosystem do świadczenia tych usług.

Na warsztatach, w których wzięli udział nasi uczniowie, można było poznać zasady prowadzenia spółki z o.o. i obowiązujące przepisy oraz dowiedzieć się, jak wyglądają sprawy księgowe i podatkowe w spółce.