ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „PEJZAŻE MAZURSKIE”

18 czerwiec, 2019

12 czerwca w Ełckim Centrum Kultury odbyła się uroczysta Gala, podczas której przedstawiono Ełczanina Roku i wręczono nagrody w powiatowym konkursie plastyczno-fotograficznym „Pejzaże Mazurskie”. Wśród nagrodzonych były dwie uczennice z naszej szkoły: Karolina Protasiewicz z klasy II technik organizacji reklamy, której praca malarska została wyróżniona oraz Karolina Szymczyk z klasy III technikum informatycznego – autorka nagrodzonego zdjęcia. Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic oraz ich aktywności twórczej.

To również doskonały moment na przypomnienie, że Towarzystwo Miłośników Ełku co roku organizuje konkursy oraz przyznaje tytuł Ełczanina Roku osobom, który w sposób szczególny przysłużyły się miastu i jego mieszkańcom. W tym roku Ełczaninem Roku został pan Henryk Ćwikowski ełcki Sybirak, członek koła Związku Sybiraków, ekonomista, malarz, poeta. Wśród nominowanych osób był również absolwent naszej szkoły pan dr Stefan Marcinkiewicz – socjolog z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Ełku oraz Emilia Borawska – lokalna działaczka społeczna i aktywistka.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Obraz Karoliny Prostasiewicz

Zdjęcie Karoliny Szymczyk