Szkolny konkurs literacko-fotograficzny (Nad)interpretacje rzeczywistości

27 marca, 2019

Nieustannie interpretujemy otaczającą nas rzeczywistość i ustawicznie zastanawiamy się, co jakiś fakt dla nas znaczy. Słyszymy to, co chcielibyśmy usłyszeć. Podświadomie zmieniamy fakty, stosując nasze emocje, przekonania, oceny, doświadczenia życiowe i niepisane zasady dotyczące tego, jak coś powinno wyglądać. Czy interpretowanie rzeczywistości nadaje sens Twojemu życiu? Ile z Twoich wypowiedzi i stwierdzeń dotyczących konkretnych sytuacji, to Twoje interpretacje zdarzeń? Czy nadinterpretowujesz rzeczywistość wykraczając poza komentowane fakty, zdarzenia, wypowiedzi? Czy masz świadomość, że negatywne interpretacje niszczą nasze dobre samopoczucie i relacje z innymi? Jeśli myślimy katastroficznie, zakładamy najgorsze intencje i generalizujemy, rzeczywistość staje się trudna do zniesienia. Nadinterpretacje wprowadzają wówczas do naszego życia niepokój i sprawiają, że żyjemy w nieustannym stresie. Czy Twoje interpretacje to historie, które opowiadasz sam(a) sobie, żeby ubarwić życie?

Zapraszamy do udziału w  szkolnym konkursie literacko-fotograficznym organizowanym z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (Nad)interpretacje rzeczywistości.

Prace należy wysyłać drogą elektroniczną do 15 kwietnia 2019 r. na adres wskazany w regulaminie.

REGULAMIN konkursu 2019-2