Spotkanie integracyjne wolontariuszy w Republice Ściborskiej.

30 września, 2018

Prężnie działający w naszej szkole wolontariat otworzył kolejny sezon na spotkaniu integracyjnym w Republice Ściborskiej. Mieliśmy okazję posłuchać wykładu na temat ekonomii społecznej, a także zobaczyć prace działającego tam przedsiębiorstwa społecznego np. mazurską banię czy chatkę borecką. Obejrzeliśmy niezwykłe eksponaty zgromadzone przez Biegnącego Wilka w muzeum indiańskim, muzeum eskimoskim oraz muzeum Marii Rodziewiczówny, autorki niezwykłej książki pt.: „Lato leśnych ludzi”. Właściciel z pasją opowiadał nam o zimowych wyścigach psimi zaprzęgami, a dodatkową atrakcją była przejażdżka takowym. Na zakończenie posililiśmy się wegetariańskimi placuszkami z cukinii, przy wspólnym ognisku upiekliśmy na patykach podpłomyki i napiliśmy się meliski z miodem.

Republika Ściborska to miejsce dla ludzi kochających kontakt z pierwotną naturą, pozwala oderwać się od codzienności i cywilizacyjnego pośpiechu, poczuć się cząstką przyrody. Mile widziany jest tam każdy wolontariusz i turysta. Nam to spotkanie dało dużo radości i energii do kolejnych wolontariackich działań.

W warsztatach udział wzięły opiekunki szkolnego wolontariatu: Anna Strzała i Joanna Malinowska oraz uczennice Monika Przytuła i Dominika Budzińska.