XVII OGÓLNOPOLSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO FOX

21 czerwiec, 2017

28 lutego miała miejsce XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX 2017, przeprowadzonego w naszym regionie przez Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Ełku, a organizowanego przez Regionalne Stowarzyszenie Oświatowe “KAGANEK” oraz Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczy­­cieli „WOM” w Bielsku-Białej, pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Ideą konkursu jest motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego poprzez udział w teście, do rozwiązania którego potrzeba odpowiedniej dla danej kategorii wiekowej wiedzy gramatycznej, słownikowej, kulturoznawczej oraz z zadanej lekturki. Test składa się z trzydziestu zadań wielokrotnego wyboru. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów wszystkich typów szkół. Wyniki konkursu są sklasyfikowane wg skali staninowej. Spośród 277 uczestników w regionie ełckim, uczeń naszej szkoły Norbert Jaczyński z kl. 2i1 uplasował się w VII staninie i uzyskał wynik dobry oraz otrzymał nagrody książkowe wyd. Pearson i Edgard. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Dziękujemy za udział konkursie i życzymy lepszych wyników w kolejnej edycji!

Szkolny opiekun konkursu: Agnieszka Bernat

Koordynator regionalny: Izabela Łochowska