Zajęcia warsztatowe z zakresu wybranych zagadnień prawa administracyjnego i cywilnego

23 maj, 2017

27 kwietnia 2017r. odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu wybranych zagadnień prawa administracyjnego i cywilnego, które poprowadził dr Sławomir Kursa – adiunkt na Wydziale Studiów Technicznych i Społecznych w Ełku Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Dotyczyły one istotnych zagadnień prawa administracyjnego i cywilnego, takich jak dowód osobisty i paszport w podróży zagranicznej, rodzaje możliwych umów podczas podjęcia pierwszej pracy, czy zakupu pierwszego samochodu. Dr Kursa w przystępny i interesujący sposób wyjaśnił naszym uczniom, w jakich przypadkach, podczas podróży zagranicznej, potrzebny jest paszport, a kiedy dowód osobisty oraz zwrócił uwagę na znaczenie ich okresów ważności. Ponadto uczniowie dowiedzieli się wielu praktycznych wskazówek na co zwrócić szczególną uwagę przy zawieraniu pierwszych umów o pracę oraz jak korzystnie i bezpiecznie je zawrzeć. Również temat zakupu pierwszego samochodu wywołał ożywienie. Atrakcyjny sposób przekazania informacji, elastyczność i przystępność prowadzącego oraz fakt, że poruszane zagadnienia odnosiły się do działań podejmowanych przez wkraczających w dorosłość ludzi, potwierdziły trafny wybór poruszanych zagadnień oraz przyniosły owoce w postaci wzrostu świadomości naszej młodzieży.