Piąta edycja Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Ekonomiaku

21 kwiecień, 2017

Zbliża się wielkimi krokami Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto miłośników literatury obchodzić będziemy w poniedziałek (24 kwietnia). A będzie się działo – nie tylko w naszej szkole, ponieważ po raz pierwszy wyjdziemy poza mury Ekonomiaka, by porozmawiać o książkach z ełczanami. Jak zwykle proponujemy wam szereg spotkań, gier, konkursów i zabaw angażujących w lekturę.

Tradycyjnie tego dnia sale lekcyjne staną się strefami czytania. Wasi nauczyciele z pewnością wygospodarują czas na to, by poczytać głośno wybrane przez siebie książki. Wy będziecie mogli im się odwdzięczyć, polecając w kącikach czytelniczych, które uruchomimy na parterze, swoich ukochanych autorów. Własny księgozbiór udostępni wam Nauczycielski Klub Książki, który przez 4 lata swojej działalności zgromadził 86 pozycji. Stosując się do koncepcji bookcrossingu, będziemy również uwalniać książki.

Święto czytelników nie może obyć się bez odpowiedniego entourage`u. Jak zwykle na korytarzu zawiśnie pajęczyna literacka, a w bibliotece szkolnej będziecie mogli obejrzeć wystawę Książka jest dobra na wszystko. Zachęcamy nauczycieli i uczniów do współtworzenia jednego z jej elementów – chcemy zebrać 70 argumentów na 70-lecie Ekonomiaka, że… książka jest dobra na wszystko.

Biblioteka szkolna zaprasza do wzięcia udziału w konkursach Trzy razy wygraj. Amatorzy łamania głowy będą mogli ubiegać się o nagrody książkowe, rozwiązując krzyżówki literackie i rebusy. Wybierzemy również spośród waszych propozycji najbardziej oryginalne hasło propagujące czytanie.

Tego dnia rozwiążemy konkurs na sleeveface (Nad)iluzje – książki portret przewrotny, objęty honorowym patronatem starosty ełckiego. Czekają na was nagrody rzeczowe i książkowe. Wszystkich uczestników konkursu zapraszamy na ogłoszenie wyników do świetlicy szkolnej (sala nr 51) o godz. 12.35.

Niektórzy z was wyruszą w miasto, by przeprowadzić sondę uliczną na temat tego, co czytają ełczanie.

Wzorem ubiegłego roku otworzymy dla was „twórcze komnaty”. Na wybrane zajęcia, gry i warsztaty możecie zapisywać się w czwartek i piątek – szukajcie list w holu szkoły. Oto propozycje: