Finał projektu Kubuś Puchatek i przyjaciele

28 listopad, 2016

25 listopada wraz z przedszkolakami ze Słonecznej Ósemki obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie klasy 2i1 od kilku tygodni przygotowywali się do tego wydarzenia, realizując projekt Kubuś Puchatek i przyjaciele. Młodzież podzieliła się na zespoły: aktorski, animatorów oraz grupy odpowiedzialne za napisanie scenariusza przedstawienia, reżyserię, scenografię, rekwizyty, muzykę i dźwięk. Jak uczniowie wywiązywali się ze swoich zadań, mogliście obserwować na bieżąco na fanpage`u: https://www.facebook.com/Projekt2i1

Projekt okazał się wymagający, ale to nie znaczy, że nie przyniósł uczniom radości. Kluczem do sukcesu okazały się zaangażowanie, wytrwałość, systematyczność, odpowiedzialność i poczucie jedności klasy. To wszystko zaowocowało kapitalnymi pomysłami, które wniosły do przedstawienia energię i żywiołowość. Nie ukrywam, że początki były niezwykle trudne – chłopcy nie byli przekonani, czy podołają zadaniu, więc brakowało w zespole entuzjazmu i ochoty do działania. Pierwsze próby przyniosły raczej zwątpienie, uczniowie nie wierzyli, że są w stanie stworzyć ciekawe kreacje aktorskie. Wszystko się zmieniło, gdy wymyśliliśmy wspólnie kluczową scenę przedstawienia: przygotowanie do wyprawy na hefalumpy. Uczniowie wreszcie się rozluźnili, zaczęli się bawić, puścili wodze fantazji. Dalej było już tylko lepiej.

Najważniejszym sprawdzianem dla zespołu był oczywiście finał – nie tylko samo przedstawienie, ale przede wszystkim wspólna zabawa z przedszkolakami, za którą byli odpowiedzialni animatorzy. Ten sprawdzian klasa zdała celująco. Dzieci spontanicznie reagowały na to, co działo się na scenie. Ich żywiołowe reakcje zaskoczyły naszych uczniów, co skłoniło ich do tego, by dać z siebie wszystko. Jak zdradziła mi nauczycielka ze Słonecznej Ósemki, dzieci wróciły do przedszkola bardzo podekscytowane, długo rozprawiały o wizycie w naszej szkole i chętnie opowiadały swoim rodzicom o przeżytej przygodzie.

Zapraszam zainteresowanych na naszego fanpage`a: znajdziecie tu zdjęcia oraz filmiki z prób i finalnego wydarzenia, a także relacje uczniów z realizacji projektu. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali projekt i stale obserwowali nasze kilkutygodniowe zmagania: młodzieży, absolwentom szkoły, przyjaciołom klasy 2i1, rodzinom uczniów, nauczycielom i innym pracownikom szkoły. Wasze komentarze i „lajki” mobilizowały nas do działania i dodawały otuchy w chwilach zwątpienia.

Iwona Możejko