MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

20 czerwiec, 2016

Za nami kolejna edycja cyklicznego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, którego celem jest rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim, stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji oraz przybliżenie kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych jako nieodłącznego elementu nauki języka obcego. W bieżącym roku szkolnym organizatorki postanowiły zaprosić do uczestnictwa pozostałe ełckie technika. I tak, 7 kwietnia uczniowie trzech szkół przystąpili do IV Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych English-speaking countries: what do you know about… their CAPITALS? Łącznie 38 uczestników z Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół nr 6 oraz Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych zmierzyło się z testem wielokrotnego wyboru składającym się z 50 pytań o tematyce związanej ze stolicami krajów anglojęzycznych. Nie był to łatwy test – wszak to konkurs! –sprawdzał wiedzę uczniów w zakresie znajomości stolic państw anglojęzycznych, czyli Zjednoczonego Królestwa, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Nowej Zelandii, a pytania dotyczyły znajomości geografii, historii, znanych postaci oraz charakterystycznych budowli.

Najlepsze wyniki uzyskali:

I miejsce: Damian Sidorowicz, ZS nr 5 w Ełku
II miejsce: Bartłomiej Szumowski, ZS nr 6 w Ełku
III miejsce: ex aequo Oskar Adasiewicz, ZS nr 5 w Ełku oraz Monika Dąbrowska, ZS nr 6 w Ełku

Szczególnie dumne jesteśmy z naszych uczniów: Damiana – zwycięzcy oraz Oskara, zdobywcy III miejsca! Uczniowie z najwyższymi wynikami zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami oraz nagrodami książkowymi ufundowanymi przez wydawnictwo Oxford University Press.

Dziękujemy za udział konkursie i zapraszamy do kolejnej edycji!

Organizatorki: Izabela Łochowska i Joanna Pachucka