Drużyna z „ekonomiaka” znowu mistrzem

18 marzec, 2015

Reprezentacja Zespołu Szkół nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku była najlepsza w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Aktywnych w halowej piłce nożnej. Finałowy turniej odbył się w Ełku. Zawodnicy z „ekonomiaka” zostali mistrzami po raz piąty w dwunastoletniej historii tej imprezy.

Pierwszy turniej, w którym spotkały się piłkarskie drużyny uczniów szkół handlowych, odbył się w 2000 roku w Koszalinie. Od tego czasu polskie „ekonomiaki” spotykały się co roku. Ta edycja różniła się jednak od poprzednich, ponieważ po raz pierwszy zagrały w nich ekipy z Kaliningradu (Rosja) i Daugavpils (Łotwa) – miast współpracujących z ełckim ZS5. To dlatego w nazwie turnieju pojawiły się szkoły aktywne, a nie handlowe.

Przez dwa dni turnieju rozegrano około 30 meczów.

Ełczanie przez pierwsze etapy przeszli jak burza i bez większych problemów awansowali do finału. Tam zmierzyli się ze świetnie grającą drużyną z Łotwy. Finał był dramatyczny, „ekonomiak” prowadził już 2:0, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu. O ostatecznym zwycięstwie musiały więc zadecydować rzuty karne. Te lepiej egzekwowali ełczanie (2:1) i to oni zostali mistrzami na 2013 rok. To piąty tryumf zawodników z ZS5 w tej imprezie.

Trzecie miejsce, także po rzutach karnych, przypadło drużynie z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych z Elbląga.

Patronat honorowy nad turniejem objął Starosta Ełcki.

źródło: www.powiat.elk.pl

*** *** ***