Uniwersytet w Toruniu – powrót z sukcesem

20 kwiecień, 2023

Uczniowie naszej szkoły ponownie (po pandemicznej przerwie) wzięli udział w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego organizowanego przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu dla uczniów szkół średnich z całej Polski.

Celem konkursu jest m.in.  rozwijanie zainteresowań ekonomią i wyłonienie uczniów utalentowanych, legitymujących się szeroką wiedzą z zakresu  ekonomii, finansów, integracji europejskiej oraz bieżących wydarzeń gospodarczych.

Z radością i dumą informujemy, że Gabriela Smaka i Piotr Wróblewski z klasy 4EP znaleźli się wśród dziesięciu uczestników konkursu, którzy najlepiej rozwiązali test podczas zmagań konkursowych i dołączyli do grona laureatów. Gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Warto dodać, iż w czołówce  znaleźli się uczniowie renomowanych liceów z Torunia i Bydgoszczy, co dowodzi, iż wiedza i zdolności uczniów naszej szkoły są imponujące.

Nagrodą są „indeksy” na takie kierunki, jak matematyka i ekonomia, finanse i rachunkowość, komunikacja i psychologia w biznesie, logistyka, zarządzanie, management – studia anglojęzyczne – jest więc duży wybór studiów na wiodącej uczelni z tradycjami.

Podczas pobytu w Toruniu był również czas na poznawanie tego urokliwego miasta, wizytę w domu Kopernika i oczywiście degustację pierników.

Uczestnicy konkursu, oprócz wymienionych osób, to: Julita Lempiecka, Weronika Marczykowska i Sylwia Sznel.

Wszystkim dziękujemy i zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

Teresa Świerzbińska – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Skip to content