Prawda, dobro i piękno

30 marzec, 2023

29 marca 2023 roku w Ełku odbył się I Międzyszkolny Konkurs Żywego Słowa pt. Prawda, dobro i piękno w nowej formule poetycko-aktorskiej.

Bartosz Borowski z klasy pierwszej i Krzysztof Derlaga z klasy drugiej z technikum Zespołu Szkół nr 5 w Ełku stanęli na podium i odebrali zasłużone  gratulacje za swoje fantastyczne występy, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Przedsięwzięcie organizowała Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna we współpracy z Siecią Bibliotekarzy Szkolnych w gościnnych progach ZS1 w Ełku.

Ideały, które zawsze przede mną świeciły i napełniały mnie radością: dobro, piękno i prawda to słowa Alberta Einsteina, które organizatorzy wybrali jako motto konkursu, nawiązując do podstawowych kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w bieżącym roku szkolnym.

Uczniom gratulujemy sukcesów, a nauczycielom: p. Joannie Malinowskiej i p. Sylwii Romatowskiej  dziękujemy za pomoc w przygotowaniach do występów.

Bartosz Borowski, ucz. kl. Ie  ZS5 w Ełku.

Krzysztof Derlaga, ucz. kl. IIi2 ZS5 w Ełku.

Waldemar Snarski – gościnny występ artystyczny.

Nagrodzeni uczniowie w kategorii szkół ponadpodstawowych oraz jury.