Ełcka młodzież chce czytać

17 maj, 2018

Bogactwo rynku wydawniczego i różnorodne potrzeby czytelnicze oraz zainteresowania młodzieży generują rosnące zapotrzebowanie na zakupy do bibliotek szkolnych. Aby sprostać oczekiwaniom młodzieży Stowarzyszenie „PLEJADA” i bibliotekarze ełckich  szkół ponadgimnazjalnych realizują zadanie pt.: „Mobilny bibliokufer”. Jest ono współfinansowane z budżetu Powiatu Ełckiego. Zakupiono ponad 70 tytułów zaproponowanych przez młodzież. Nowe tytuły wzbogaciły księgozbiór stowarzyszenia udostępniany ełckiej młodzieży.

 „Mobilny bibliokufer” zaczyna wędrówkę po bibliotekach od II LO i ZSM-E, a następnie odwiedzi inne biblioteki szkolne.  Z ofertą książek można zapoznać się na stronach internetowych: www.bibliotekazs5elk.pl (w zakładce=>>Nowości LINK) oraz: www.facebook.com/ekonomiakczyta LINK. Książki można zamówić bezpośrednio od stowarzyszenia e-mailem (biblioteka@zs5.elk.pl)  lub telefonicznie (87 6102331 – prosić bibliotekę).

Zachęcamy do pisania i przysyłania recenzji książek wypożyczanych z kufra, które będziemy publikować w Internecie, by ułatwić wybór kolejnym czytelnikom.

Stowarzyszenie „PLEJADA” działa przy Zespole Szkół nr 5 w Ełku promując czytelnictwo i inicjuje akcje czytelnicze. Dziękujemy bibliotekom za otwartość i współpracę  na rzecz rozwoju czytelnictwa. Mamy nadzieję, że jest to początek inicjatywy ułatwiającej młodym ludziom dostęp do książek, które chcą czytać.

Skip to content