Inicjatywy młodzieży

23 listopad, 2017

Aż 5 ofert złożonych przez naszą młodzież w konkursie inicjatyw młodzieżowych w ramach Miejskiego Programu Regrantingowego „Ełk, tu działam” otrzymało fundusze na realizację swoich inicjatyw.

W październiku odbyły sie lekcje obywatelskie przeprowadzone przez przedstawicieli Stowarzyszenia Adelfi. Zaowocowały kilkunastoma oryginalnymi ofertami zgłoszonymi przez naszych uczniów. Działające przy szkole Stowarzyszenie „PLEJADA” wsparło uczniów m.in. udzielając osobowości prawnej.

Od 13 listopada do 13 grudnia młodzi realizują granty. Od początku wykazują się kreatywnością , umiejętnością pracy w grupie, twórczymi sposobami rozwiązywania problemów, odpowiedzialnym planowaniem. Zapraszamy do śledzenia ich poczynań na stronach internetowych. Niektóre grupy założyły nawet fanpage, niektóre promują się na stronie biblioteki szkolnej, prężnie działają od pierwszych dni.

Grupa Aktywistek otrzymała 1000 zł na grant „Książki żyją!”

Grupa Wrażliwych-pomocnych – 950 zł na grant „Społeczne kampanie reklamowe”

Grupa Fanów – 942 zł – na grant „Gildia komiksiarzy”

Studio 29 – 1000 zł na grant „Ekonomiak na odsłuchu”

Szalona piątka – 1000 zł na grant „Festiwal Sportów Wszelakich”

We wszystkich projektach działania skierowane są do społeczności lokalnej, nie ograniczają się do murów szkoły.

Regranting 2016-2017 realizowany jest w ramach Ełckiego Centrum Obywatelskiego Stacja finansowanego z budżetu Miasta Ełku. Operatorem konkursu jest Stowarzyszenie Adelfi.

Link do rozstrzygnięcia konkursu: http://www.adelfi.pl/konkurs-inicjatyw-mlodziezowych-rozstrzygniety!.html

Skip to content