Międzynarodowa konferencja „Inovācijas profesionālajā izglītībā” Daugavpils – Łotwa 27 – 28.04.2015

22 listopad, 2015

Nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni na konferencję „Innowacje w nauczaniu zawodu” do Technikum Państwowego w Daugavpils.

Na czele delegacji stał dyrektor Kazimierz Czepułkowski. Pedagodzy i nauczyciele przedmiotów zawodowych z pięciu państw przedstawiali referaty, prezentacje o realizacji motywu przewodniego konferencji w swoich szkołach.

Dyrektorzy szkół biorących udział w konferencji od lewej: Białoruś, Polska, Łotwa, Rosja, Litwa.

Uczestnicy wzięli udział w pokazowych zajęciach języka angielskiego w których studentami byli sami uczestnicy.

Gospodarze przedstawili wyniki realizacji projektu unijnego na modernizację szkoły. Podczas rozmów grona dyrektorskiego padła propozycja powołania „bałtyckiego klubu szkół zawodowych” – szczegóły zostaną  ustalone na grudniowym spotkaniu inicjatywnej grupy dyrektorów w Daugavpils.

Tadeusz Kaleta