Kolejny sukces informatyczny „ekonomiaka”

23 listopad, 2015

Co roku odbywający się, a w tym roku V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny Tik? – Tak! przyniósł ogromny sukces  Zespołowi  Szkół nr  5 w Ełku. W rankingu szkół nasza placówka zdobył największą liczbę punktów w konkursie, jednak po podzieleniu punktów przez liczbę uczniów w szkole osiągnęliśmy 1 miejsce w województwie i 11 miejsce w Polsce.

Ogromna rywalizacja, cenne nagrody, a przede wszystkim dobra zabawa z roku na rok przyciągają szkoły i uczniów. W trzech etapach konkursu uczestniczyły 1154 szkoły i rekordowa liczba uczniów 29452. Naszą szkołę reprezentowało 474 wychowanków pod okiem opiekuna konkursu Andrzeja Szmurło. Do drugiego etapu zakwalifikowało się jedynie 200 uczniów z całego kraju, w tym aż 12 z ełckiego „ekonomiaka”. Na tym etapie Rafał Oleksy, uczeń trzeciej klasy informatycznej, zdobył największą liczbę punktów wśród uczniów w Polsce. Do ostatniego etapu – ścisłego finału, który odbył się 12 maja w Warszawie z całej Polski zakwalifikowało się 14 najlepszych konkursowych uczniów w tym nasz uczeń. To właśnie on zdobył 5 miejsce w Polsce!

Dla Zespołu Szkól nr 5 w Ełku zdobycie takich osiągnięć to wielkie wyróżnienie, a dla Rafała Oleksego ogromny sukces którego gratulujemy. Dyrekcji i nauczycielom dziękujemy za poświęcony czas. Rafałowi Oleksemu życzymy dalszych sukcesów, dziękując za chęć wzięcia udziału w konkursie oraz za reprezentowanie ełckiej szkoły wśród innych szkół w Polsce.

Andrzej Szmurło, opiekun konkursu

Rafał Oleksy, piąty w Polsce (drugi od prawej)