Rozstrzygnięcie konkursu „Podniebny swing”

21 maj, 2022

Mazurskie Stowarzyszenie Lotnicze obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Z tej okazji przy współpracy Ełckiego Stowarzyszenia Kulturalnego ogłosiło konkurs artystyczny pod nazwą „Podniebny swing”. 13 maja 2022r. odbył się koncert i prezentacja prac uczestników konkursu oraz spotkanie z miłośnikami lotnictwa, które otworzył prezes stowarzyszenia, barwnie opowiadając o swojej pasji. Po wręczeniu nagród nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu, który z wdziękiem pokroiły nasze szkolne wolontariuszki.

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zajęli trzy pierwsze miejsca. Dariusz Maruszak (3LP) swoim opowiadaniem pt.: „Nawrócenie wierzącego” wzbudził zachwyt jury i został laureatem w kategorii literackiej. Niezaprzeczalną liderką w kategorii plastycznej została Oliwia Zalewska (2RP), a w kategorii muzycznej mistrzostwem wykazała się Wiktoria Stankiewicz (2RP). Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe, a zdobywcy pierwszych miejsc w ramach grand prix zostali zaproszeni na przelot samolotem w towarzystwie prezesa MSL! Dodatkowo prace uczniów zamieszczono razem z kompozycjami Wojciecha Popielarza w publikacji upamiętniającej jubileusz MSL pod nazwą ”Podniebny swing”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i serdecznie gratulujemy laureatom!


Skip to content