Twój Start-up – Twoja Przyszłość – Sukces Konrada Mejera i Maksymiliana Kędzierskiego z klasy 4L

21 grudzień, 2021

W dniu 11 grudnia 2021r. nasi uczniowie Konrad i Maksymilian wywalczyli pierwszą nagrodę w konkursie Twój Start-up – Twoja Przyszłość Kategoria ‚Beginners’ ,organizowanym przez Park Naukowo-Technologiczny w Ełku pod patronatem Prezydenta Miasta Tomasza Andrukiewicza
Do udziału w konkursie po raz pierwszy zaproszono młodzież z ełckich szkół ponadpodstawowych 18+ w kategorii ‚Beginners’.

Zadaniem było stworzenie pomysłu na aplikację mobilną o dowolnej tematyce – model miał być przedstawiony w formie opisowej oraz prezentacji graficznej modelu aplikacji mobilnej (jako załącznik do formularza zgłoszeniowego) np. przy wykorzystaniu prezentacji ppt, ogólnodostępnych darmowych narzędzi do tworzenia mockupów/aplikacji lub innej dowolnej techniki graficznej. Pomysły były oceniane pod względem innowacyjności, kreatywności i użyteczności.

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, samodzielnością i kreatywnością. Pokazali, że można zdobywać wiedzę na różne sposoby. Ich pomysł sam o tym świadczy. Aplikacja, którą opracowali i która przyniosła im sukces jest na to doskonałym przykładem.
Powtórka, czyli narzędzie do nauki dla uczniów! – Tak nazywa się zwycięska Aplikacja

Dzięki swojej pracy oraz zaangażowaniu zdobyli nagrodę pieniężną oraz doradztwo biznesowe, startupowe i technologiczne, jak również możliwość nawiązania współpracy z partnerem strategicznym konkursu ITM Software House. Konrad, Maks – jesteśmy z Was dumni i gratulujemy.
Zachęcam wszystkich uczniów do udziału w kolejnej edycji. Bierzcie przykład z kolegów. Wszystko zależy od Was.

W przypadku pytań i pomocy jestem do Waszej dyspozycji.

Alicja Mirkowicz