Uczennice Ekonomiaka ze Stypendium Prezesa Rady Ministrów

1 grudzień, 2021

Miło nam poinformować, że Prezes Rady Ministrów na podstawie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2020/2021 przyznał dwa stypendia uczennicom Zespołu Szkół nr 5 w Ełku, a są nimi:

• Gabriela Lis z klasy 4E
  • Julita Lempiecka z klasy 3EP

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre.  Informacje i dyplomy dla zainteresowanych przekazał Maciej Karanowski, wicedyrektor szkoły.

Warto przypomnieć, iż pod koniec października 2021 r., aż 48 uczniów Zespół Szkół nr 5 w Ełku otrzymało Powiatowe stypendium im. Jana Pawła II za osiągnięcia w nauce i sporcie. Stypendia na pierwszy semestr roku szkolnego 2021/2022 zostały wręczone uczniom w szkole.

Wszystkim nagrodzonym Stypendystom serdecznie gratulujemy.