Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania – wieści ze szkolnych obchodów

1 październik, 2021

Dziękujemy nauczycielom, którzy świadomi korzyści

wynikających z głośnego czytania włączyli się w szóstą edycję szkolnych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

Dzień ten świętujemy rokrocznie 29 września. Przypominamy wówczas, że głośne czytanie wzbogaca słownictwo, poprawia pamięć, pobudza wyobraźnię, uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę, ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole…

Wzorem lat ubiegłych zachęciliśmy naszych nauczycieli do poświęcenia 5-10-15 min. lekcji na poczytanie uczniom na głos książek i czasopism dostarczonych do pokoju nauczycielskiego.

W tym roku w akcję włączyło się 8 nauczycieli, którzy czytali w 12 klasach na 14 lekcjach. Zainteresowaniem cieszyły się książki fantasy, podróżnicze, religijne, felietony i poradniki psychologiczne.

Cieszymy się, że nasi nauczyciele aktywnie promują czytanie wśród młodzieży i angażują się w proponowane przez bibliotekę inicjatywy.

Ubiegłoroczne badania Biblioteki Narodowej pokazują, że mamy obecnie w Polsce najlepszy od sześciu lat wynik, jeśli chodzi o czytanie w całości lub fragmencie co najmniej jednej książki w minionym roku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów tego wydarzenia w naszej szkole w latach ubiegłych >>LINK