AKCJA ZAMIAST KWIATKA NIOSĘ POMOC

16 czerwiec, 2021

Koniec roku szkolnego to czas podziękowań dla kadry pedagogicznej za ich poświęcenie i trud wychowawczy. W ostatnim czasie poczuliśmy wyjątkowo silnie, że szkoła to nie tylko lekcje, ale przede wszystkim relacje. Dlatego na zakończenie roku szkolnego zapraszamy do wypróbowania nowego sposobu na okazywanie wdzięczności poprzez udział w akcji Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. To świetna lekcja pomagania w praktyce!

Idea jest prosta – zamiast przyjmować kwiaty lub czekoladki zachęcamy naszych uczniów do tego, aby zaangażowali/ły się w działania pomocowe na rzecz Somalii. Mieszkańcy i mieszkanki tego afrykańskiego kraju od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi i problemami z zaspokojeniem podstawowych potrzeb  życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie. Razem możemy ich wesprzeć, a solidarnie pomagając innym uczymy się czym jest pomoc humanitarna.

Koordynatorem akcji w szkole jest p. Ela Andruczyk, a szczegółowe informacje zostały rozesłane wychowawcom przez dziennik elektroniczny.