Zespól Szkól nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku w finale Teleturnieju Telewizyjnego „Sukces na Bank” III edycja

16 czerwiec, 2021

Kolejny rok z rzędu nasi uczniowie zostali finalistami „Sukcesu na Bank”

Gabrysia Lis, Maja Radzaj, Agnieszka Bagińska, Bartłomiej Maziukiewicz i Eryk Czaplejewicz pod opieką Pani Alicji Mirkowicz -wykazali się szeroką wiedzą ekonomiczną i godnie reprezentowali naszą szkołę oraz miasto. Jako jedyni z terenu Polski północno-wschodniej dotarli do finału.

Przypomnijmy: Turniej podzielony był na trzy kolejne etapy: Etap Eliminacyjny, Etap Międzyszkolny oraz Etap Telewizyjny. W turnieju uczestniczyło ponad 1325 uczniów reprezentujących 265 szkół z całej Polski, wśród nich również licea i technika z czołówek rankingów szkół średnich. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące następujących zagadnień: historia i teoria ekonomii, podatki, ubezpieczenia, rynek finansowy, światowa i polska gospodarka, giełda, banki i instytucje nadzoru bankowego, charakterystyka produktów finansowych oraz wiele innych.

W finale zmierzyły się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje z całej Polski. W turnieju oprócz szerokiej wiedzy ekonomicznej uczniów, bardzo dużą rolę odgrywa umiejętność opracowania celnej strategii zarządzania budżetem oraz zdolność rozpoznania swoich silnych i słabych stron – co zapewnia dynamiczną rozgrywką oraz rywalizację między drużynami. Taka forma zawodów edukuje i sprawdza wiedzę młodzieży oraz zapewnia rozrywkę -zarówno uczestnikom turnieju, jak i osobom kibicującym im przed ekranami telewizorów.

Walka była bardzo zacięta i nieprzewidywalna – zachęcamy do obejrzenia zmagań a antenie TVP3; o dokładnym terminie emisji poinformujemy.

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS z Torunia.

Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.