XXXIV OWE – OLIMPIADA WIEDZY EKONOMICZNEJ

9 luty, 2021

11 grudnia 2020 r. odbyły się w naszej szkole eliminacje XXXIV OWE. Od 1987 r. Olimpiadę organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, jest to zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem Olimpiady jest edukacja ekonomiczna oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

W I etapie wzięło udział 14 uczniów z naszej szkoły . Do zawodów II stopnia zakwalifikowała się – Gabriela Lis – uczennica klasy 3 E, która w I etapie zajęła 4 miejsce w naszym okręgu-Olsztyn. Gabrysia zaprezentowała wysoki poziom znajomości zagadnień ekonomicznych. Hasło tegorocznej Olimpiady to: „Ekonomia wobec kryzysów. Gospodarcze i społeczne skutki pandemii”

Uczniowie, którzy najlepiej napiszą wypracowanie, przeprowadzą analizę finansową oraz dobrze odpowiedzą na 30 pytań zostaną zakwalifikowani do finałów.

Laureaci i finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie oraz mają wstęp na najlepsze uczelnie ekonomiczne w całej Polsce.

Zawody II stopnia (okręgowe) XXXIV Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbędą się 23 lutego 2021 r. o godz. 9:00. Zgodnie z uchwałą Komitetu Głównego zawody II stopnia XXXIV OWE odbędą się w szkołach, których uczniowie zostali zakwalifikowani do tego etapu Olimpiady. Takie rozwiązanie zostało zaakceptowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

PATRONAT HONOROWY Prezes Narodowego Banku Polskiego

MECENASI OLIMPIADY WIEDZY EKONOMICZNEJ Ministerstwo Edukacji Narodowej ; Narodowy Bank Polski ; Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie; Bank Polskiej Spółdzielczości SA ; Formsoft sp. z o.o. sp. k. ; Fundacja PKO Banku Polskiego; Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne SA

Gabrysi gratulujemy i życzymy dotarcia do finałów a wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się ze strukturą pytań i zasadami udziału w OWE- link: http://owe.pte.pl/aktualnosci.html
Opiekun- Anna Pazdej

Skip to content