Szkolna Akademia Finansów

2 październik, 2020

W dniach 24-25 września 2020r. nasza młodzież wzięła udział w Projekcie „Szkolna Akademia Finansów” realizowanym przez Fundację Polska Przedsiębiorcza pod patronatem Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Uczniowie klasy 4E uczestniczyli w 2 warsztatach tematycznych (trwających po 1,5h) o dwóch odmiennych motywach przewodnich. Jeden z zakresu edukacji finansowej, drugi z przedsiębiorczości. Dodatkowo w celu uzupełnienia zdobytej wiedzy na warsztatach, odbyły się indywidualne doradztwa zawodowe.

Wiedza, którą zdobyli od doświadczonych trenerów podczas warsztatów oraz indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym, zwiększy szanse uczestników projektu na rynku pracy oraz pomoże wykonywać wszelkie ruchy finansowo-zawodowe w sposób bardziej rozważny, przemyślany i sensowny.

Oprócz uczniów klasy 4E z indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym skorzystali też inni chętni uczniowie m.in. z klas 4H, 4L2, 2EP, oraz 1EP. W sumie 45 osób.

Realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu nauczycieli: Pani Alicji Mirkowicz, Annie Pazdej oraz Dorocie Kawałko.

Polska Przedsiębiorcza