Drugie miejsce uczniów Ekonomiaka w turnieju telewizyjnym „Sukces Na Bank”

25 czerwca, 2020

W dniu  21 czerwca  2020 r. młodzież z ZS nr 5 im. Karola Brzostowskiego w Ełku wzięła udział w półfinałach oraz finale turnieju dla uczniów szkół średnich „Sukces Na Bank” – Etap Telewizyjny. Przypomnijmy: Turniej podzielony był na trzy kolejne etapy: Etap Eliminacyjny, Etap Międzyszkolny oraz Etap Telewizyjny. W turnieju uczestniczyło ponad 1000 uczniów reprezentujących 200 szkół z całej Polski, wśród nich również licea i technika z czołówek rankingów szkół średnich. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące następujących zagadnień: historia i teoria ekonomii, podatki, ubezpieczenia, rynek finansowy, światowa i polska gospodarka, giełda, banki i instytucje nadzoru bankowego, charakterystyka produktów finansowych oraz wiele innych.

Nasi uczniowie: Gabriela Lis, Maja Radzaj, Mikołaj Scech, Agnieszka Bagińska oraz Eryk Czaplejewicz wykazali  się ogromną  wiedzą  i wysoką kulturą osobistą. Godnie reprezentowali też naszą szkołę osiągając zaszczytne drugie miejsce.

Walka była bardzo zacięta i wyrównana – zachęcamy do obejrzenia zmagań a antenie TVP3, emisja 27 czerwca 2020 r. o godzinie 14:15

Organizatorem turnieju jest Fundacja BIT MASTERS. Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Opiekun  drużyny była p. Alicja Mirkowicz.  Serdecznie gratulujemy! 

Skip to content