Szkolny konkurs na kolaż/wyklejankę inspirowaną twórczością Wisławy Szymborskiej

20 luty, 2020

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Poezji biblioteka szkolna zaprasza do udziału w konkursie na wyklejankę inspirowaną twórczością Wisławy Szymborskiej.

Format pracy: A4, A5 lub A6.

Technika: kolaż

Do 13 marca włącznie czekamy na Wasze prace dostarczone do biblioteki szkolnej, które należy podpisać imieniem, nazwiskiem, klasą oraz tytułem wiersza Wisławy Szymborskiej, który Was zainspirował.

Dostarczenie prac do udziału w konkursie jest równoznaczne z nieodpłatnym przekazaniem majątkowych praw autorskich na rzecz Organizatora oraz zgodą na nieodpłatne prezentowanie prac na wystawie i prezentacji o poetce oraz w Internecie.

Dobrze wiedzieć, że pierwsze kolaże Wisławy Szymborskiej zaczęły powstawać na przełomie lat 60. i 70. Poetka twierdziła, że zajęła się tą techniką, ponieważ nie mogła wówczas kupić ładnych pocztówek, więc zaczęła je produkować sama. Przez około 40 lat powstało kilkadziesiąt tysięcy kolaży/wyklejanek. Poetka wysyłała je przyjaciołom i znajomym, którzy – jak mawiała – potrafili je zrozumieć. Kluczem do ich zrozumienia jest ironia, która pozwala inaczej spojrzeć na świat.

źródło: Wisława Szymborska, Kolaże/Collages. Katalog wydany w związku z wystawą: Wisława Szymborska Kolaże, Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, 2014 r.