„MŁODZI DLA SZYMONA” – podsumowanie akcji

12 lutego, 2020

Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 5 w Ełku pod opieką p. Joanny Malinowskiej we współpracy z Ełckim Stowarzyszeniem Kulturalnym oraz Caritasem zorganizowali akcję charytatywną na rzecz Szymonka Kalinowskiego. Chłopiec ze względu na wrodzoną wadę serca przeszedł już kilka operacji. Ponieważ w czasie jednej z nich doszło do zatrzymania akcji serca, obecnie Szymon cierpi dodatkowo z powodu padaczki oraz niedowładu spastycznego czterokończynowego. Zarówno koszty operacji jak i rehabilitacji oraz środków medycznych są bardzo wysokie. Szkolny wolontariat postanowił więc wesprzeć Szymonka i jego mamę.

W czwartek i piątek już od rana na ulicach Ełku oraz w licznych instytucjach 6 grup wolontariuszy prowadziło zbiórkę do puszek. Poza tym dzięki uprzejmości Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Miłości Bożej w Ełku przy ul. Słowackiego w piątek 7 lutego o godz. 17.00 odbył się koncert połączony z licytacją charytatywną.

Gości przywitała przewodnicząca szkolnego klubu wolontariatu Aleksandra Brzezińska, a koncert otworzyły szkolne wokalistki Katarzyna Ferenc i Kamila Sawicka. Następnie została przeprowadzona licytacja przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów przeplatana artystycznymi występami. Przed publicznością zaprezentowały się grupy teatralna i taneczna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku, uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, gitarzysta Adam Pietkiewicz oraz pianista jazzowy Emil Mankiewicz.

Dzięki hojności ełczan wolontariusze zebrali 3200zł, które wspomogą Szymonka w walce z chorobą.