Ogólnopolski Turniej Wiedzy o finansach Sukces na Bank

13 stycznia, 2020

8 stycznia 2020r. odbył się pierwszy etap teleturnieju dla uczniów szkół średnich „Sukces Na Bank”. Eliminacje miały formę testu online. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 2E oraz 3E. Uczniowie wykazali się szeroką wiedzą z dziedziny ekonomii, finansów i podatków, co dało nam awans do kolejnego etapu turnieju. Z całej Polski awansowały tylko 32 drużyny, my zajęliśmy 24 pozycję (uzyskaliśmy 36 punktów na 40 możliwych w czasie 15minut).

Trzymajcie kciuki za kolejny etap!

Na podstawie dwóch etapów rozgrywek w szkołach (odbywających się za pomocą testu online) wyłonionych zostanie 16 najlepszych drużyn, które zaprezentują się w siedmioodcinkowym teleturnieju transmitowanym w TVP3. W finale zmierzą się ze sobą cztery najsilniejsze reprezentacje, które zawalczą o zwycięstwo w turnieju i główną nagrodę – 20 000 złotych. W turnieju, oprócz szerokiej wiedzy ekonomicznej uczniów, bardzo dużą rolę będzie odgrywać umiejętność opracowania celnej strategii zarządzania „budżetem” punktowym oraz zdolność rozpoznania swoich silnych i słabszych stron – zapewni to dynamiczną rozgrywkę oraz rywalizację między drużynami. Taka forma zawodów ma edukować i sprawdzać wiedzę, ale także zapewniać rozrywkę – zarówno uczestnikom turnieju, jak i osobom kibicującym im przed ekranami telewizorów. W każdym odcinku teleturnieju w studiu obecna będzie komisja ekspertów, którzy będą czuwać nad przebiegiem rozgrywek, a także objaśniać i komentować trudne lub ciekawe pytania.
Koordynatorem szkolnym jest Pani Alicja Mirkowicz.

Wielkie podziękowania Pani Teresie Świerzbińskiej za wsparcie i motywację.

Organizatorem turnieju jest: Fundacja BIT MASTERS, Narodowy Bank Polski oraz MEN