Światowy Dzień Książki tuż, tuż…

17 maj, 2015

Już po raz trzeci będziemy obchodzić w Ekonomiaku Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia). Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem Trup w bibliotece… (gdy zbrodnia ukrywa się w książce). Amatorzy kryminalnych zagadek i mrocznych opowieści będą mogli rozwinąć skrzydła. Zapraszamy bezkrytycznych wielbicieli detektywów, inspektorów, komisarzy i innych oryginałów uganiających się za mniej lub bardziej przebiegłymi przestępcami do skorzystania z przygotowanych dla was propozycji.

> W licznych strefach czytania nauczyciele opowiedzą wam o swoich fascynacjach literackich i poczytają ulubione książki – dominować będą opowieści z tajemnicą, historie z dreszczykiem, wywołujące ciarki lub wstrząsające umysłami.

> Na trzeciej godzinie lekcyjnej odbędzie się gra terenowa z wątkiem kryminalnym – przedstawiciele klas będą tropić ślady, kojarzyć fakty i rozwiązywać szarady. Na zwycięską drużynę czekają nagrody!

> Na czwartej lekcji uruchomimy kąciki czytelnicze – będziecie mogli spotkać się z kolegami i koleżankami, którzy podzielą się z wami swoimi olśnieniami literackimi i poradzą, co warto przeczytać.

> Uwolnimy książki, które z jakichś powodów skazane zostały na zapomnienie – poprzez bookcrossing podarujemy im drugie życie.

> Będziecie mogli zdobywać nagrody książkowe w konkursieCzy znasz ten kryminał? – śledźcie na bieżąco informacje napływające z biblioteki szkolnej.

> Rozstrzygniemy konkurs literacki Waria(n)ty opowieści – zapraszamy wszystkich uczestników konkursu na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o godz. 11. 45 w świetlicy szkolnej.

Na obchody Światowego Dnia Książki zaprasza – zespół programu „Ekonomiak czyta”.